Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Siirt'te AYDES Kullanıcı Eğitimi verildi

Siirt'te AYDES Kullanıcı Eğitimi verildi

Siirt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından , Afet ve Acil Durumlara karşı dirençli toplum oluşturmak amacıyla AFAD personeline 'Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES) Kullanıcı Eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2015 Cumartesi 12:28
Siirt'te  AYDES Kullanıcı Eğitimi verildi

Siirt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından afet olaylarında 26 hizmet grubundan sorumlu kurumlara yönelik ‘AYDES Kullanıcı Eğitimi’ verildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AFAD İl Müdürü Ahmet Yıldız, “Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, Siirt Afet Müdahale Planı (SAMP) doğrultusunda, yerel 26 hizmet grubundan sorumlu kurumlara, 3'er günlük Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES) Kullanıcı Eğitim verdiklerini söyledi.

Yıldız, “Verilen eğitimin amacı, muhtemel bir afet vukuunda ana çözüm ortağı kurumların sistem üzerinde yapmaları gerekenleri bilmeleri ve sistemin işleyişi, afet sonrası binaların hasar durumu, kayıp sayısı, ihtiyaç duyulan her türlü araç, arama kurtarma ekip ve ekipmanlarının ile insani yardımların sayısal verilerinin anında tespitini yaparak, afet bölgesine en kısa sürede ulaşmasını sağlamaktır.” dedi.

Yıldız, afet öncesi hazırlık çalışmaları kapsamında, kurum ve kuruluşlara ait verilerin sisteme girilmesi ile oluşturulacak AYDES sisteminin, takip, kontrol ve işlerliği AFAD Siirt İl Müdürlüğünce  yapılacağını sözlerine ekledi.(Muhammed Dayan İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com