Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Siirt Üniversitesi yeni akademik yılına başladı

Siirt Üniversitesi yeni akademik yılına başladı

Siirt Üniversitesi, 2015-2016 Akademik Yılı açılışı dolayısıyla üniversitenin merkez yerleşkesinde tören düzenledi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2015 Salı 13:12
Siirt Üniversitesi yeni akademik yılına başladı

Siirt Üniversitesi merkez yerleşkesindeki konferans salonunda 2015-2016 Akademik Yılı açılışı nedeniyle tören düzenlendi.

Törene Vali Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, akademik personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, törende yaptığı konuşmada Siirt Üniversitesi’nin bölgenin parlayan yıldızı olduğunu belirterek yeni akademik yılda öğrencilere başarı diledi.

Üniversitelerin toplumun günlük ortamda çıkan problemlerine, toplumsal olaylara duyarlı yerler olduğuna dikkat çeken Tutulmaz, “Üniversitedeki öğrenciler, toplumdaki günlük gelişmelere duyarlı olmalı ancak bu duyarlılığı yerine getirirken yöntemin hiçbir zaman toplumun genel huzurunu bozacak şekilde olmaması gerekir.” dedi.

Tutulmaz, üniversite öğrencilerinin en büyük sıkıntılarından biri konaklama olduğu için bu yönde çalışmaları olduğunu ve önümüzdeki yıl için bin 400 kişilik öğrenci yurdu planlandıklarını kaydetti.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ise 850 personel, 10 bin öğrenci ile eğitim öğretim yılına başladıklarını söyledi.

Üniversitelerinde eğitim konusunda kalitenin artması için her geçen yıl yeni çalışmalar yaptıklarını anlatan Erman, "Üniversitemizi tercih ederek aramıza yeni katılan 3 bin 58 öğrencimize, yaşamlarının olumlu yönde etkilenmesini temenni ederim.” diye konuştu.

Siirt Üniversitesinden yana tercihini kullanan öğrencilere başarılar dileyen Erman, “Lisansüstü eğitimine başlayan 144 öğrencimize ve 78 yabancı uyruklu öğrencimize eğitim hayatları boyunca başarılar diliyorum. 406 akademik, 277 idari ve hizmet alımı şeklinde 150 personelle birlikte Siirt Üniversitesi 850 personel kapasitesine ulaşmış ve büyük bir aile olmuştur. 2007 yılına kurulan üniversitede 2 bin 800 öğrenci vardı. Bugün 38 lisans, 42 ön lisans, 15 yüksek lisans ve 2 doktora olmak üzere toplam 97 programda 10 bin öğrenci kapasitesini yakalamış bulunmaktayız." dedi. (Muhammed Dayan- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com