Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Siirt Üniversitesi Oryantasyon eğitimleri

Siirt Üniversitesi Oryantasyon eğitimleri

Siirt Üniversitesine yeni kayıt yaptıran öğrencilerin, üniversite ve çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak amacıyla fakülte ve yüksek okullar tarafından Oryantasyon Eğitim Programları düzenlendi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2015 Salı 00:08
Siirt Üniversitesi Oryantasyon eğitimleri

Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi konferans salonu ve merkez yerleşke konferans salonunda yapılan Oryantasyon programların ilki, İlahiyat Fakültesiyle başladı. Program daha sonra sırasıyla Veterinerlik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Ziraat Fakültesiyle devam etti.

Oryantasyon Eğitim programlarına fakülte dekanları, dekan yardımcıları, yüksekokul müdürleri, fakülte ve yüksekokul sekreterleri, akademik ve idari personel katıldı.

Oryantasyon Eğitim programlarına katılan öğrencilere, üniversite tanıtım filmi, fakülte ve yüksekokulların tanıtımları, sahip oldukları haklar, sınavlar ve ders geçme sistemi, kültür ve spor etkinliklerine katılım, kulüp faaliyetleri, uzaktan eğitim sistemi, kütüphane hizmetleri, Erasmus-Farabi-Mevlana değişim programları ile Sürekli Eğitim Merkezi faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

Fakülte dekanları ve yüksekokul müdürlerinin öğrencilere yönelik yaptıkları tavsiyeleri içeren konuşmaların ardından, soru-cevap kısmına geçildi.

Programlar yapılan kokteyllerin ardından sona erdi. (Muhammed Dayan-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com