Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Siirt Üniversitesi Öğrencilerinden ilkokul öğrencilerine kitap yardımı

Siirt Üniversitesi Öğrencilerinden ilkokul öğrencilerine kitap yardımı

Siirt Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, ilkokul öğrencilerine kitap yardımında bulundular.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2015 Çarşamba 15:56
Siirt Üniversitesi Öğrencilerinden ilkokul öğrencilerine kitap yardımı

Siirt Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri topluma hizmet dersi kapsamında Siirt’te bulunan Şehit Davut İlbaş İlkokuluna kitap yardımında bulundu.

Yapılan araştırmalar sonucu kütüphanesi bulunmayan Şehit Davut İlbaş İlkokuluna, güzel bir kütüphane kazandırmak için çalışma başlatan öğrenciler, ilk olarak kitap toplama kampanyası düzenlediler ve bu kampanya çerçevesinde stand kurdular. Bir taraftan kitaplar toplanırken diğer taraftan da kütüphane yapılacak olan alanda, boya ve onarım çalışmaları yapılmaya başlandı.

Onarımı biten alana masa ve sandalyeler taşındıktan sonra toplanan kitaplar yerleştirilerek orda okuyan öğrencilere güzel bir ortam oluşturuldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan topluluk öğrencileri, bu bölgede bulunan okulların birçoğunun her daim yardıma muhtaç olduklarını ifade ederek, üniversite öğrencileri olarak zor şartlar altında eğitim gören öğrencilerin sıkıntılarını bir nebze olsun azalttıkları için sevinçli olduklarını söylediler.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com