Advert
Advert
Advert

Siirt KOSGEB'ten 150 bin TL destek

​KOSGEB Siirt Müdürlüğü tarafından açılan KOBİ proje destek programı ile işletmecilerin markalaşma ve kurumsallaşmaya yönelik yapacakları projelere 150 bin TL'ye kadar destek verileceği belirtildi.

Siirt KOSGEB'ten 150 bin TL destek
Siirt KOSGEB'ten 150 bin TL destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Müdürlüğü, çağrı esaslı olarak tekrar açılan KOBİ Proje destek programı ile ilgili Siirt OSB’deki işletmeleri ziyaret ederek markalaşma ve kurumsallaşmaya yönelik yapacakları projelere 150 bin TL’ye kadar destek verileceğini belirtti.

KOSGEB Müdürü Ömer Erkılıç yaptığı açıklamada, işletmelerin ekonomideki etkinliklerini attırılabilmesi ve piyasada uzun ömürlü olabilmeleri için rekabet güçlerini yükseltmeleri gerektiğini söyledi.

Erkılıç, “Günümüzde yaşanan hızlı değişimler ve yeni gelişmeler KOBİ’lerin fiyat ve kalite düşürme gibi klasik rekabet araçlarıyla rekabet edebilmek artık zorlaşmış bir durumdur. İşletmelerin rekabet güçlerini ve pazar paylarını arttırabilmesi için kurumsallaşmayı, marka yaratmayı hedeflemeleri gerekir. Teknoloji ve yenilikçiliği gündemlerine almaları gerekir. İşletmelerin kurumsallaşma ve markalaşmaları önemli bir durumdur. İşletmelerimizin markalaşma ve kurumsallaşmaya yönelik yapacakları projelere 150 Bin liraya kadar hibe destek verilecektir.” dedi.

Erkılıç, projeye 30 Kasım’a kadar başvurulabileceğini aktardı.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı