Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Siirt İlahiyat Fakültesinde Oryantasyon eğitimi

Siirt İlahiyat Fakültesinde Oryantasyon eğitimi

Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Konferans Salonunda İlahiyat Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencilerine Oryantasyon eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2015 Pazar 14:39
Siirt İlahiyat Fakültesinde Oryantasyon eğitimi

Siirt Üniversitesi tanıtım filmiyle başlayan program, Kur’an tilavetiyle devam etti. Programda söz alan Siirt Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu, öğrencileri tebrik ettikten sonra eğitim-öğretimde, görevde ve bilimsel çalışmalarda kalitenin çok önemli olduğunu, Siirt Üniversitesi ve İlahiyat Fakültesi’nin dikkate değer bir şekilde gelişme içerisinde bulunduğunu belirtti.

Konuşmasına öğrencileri tebrik ederek başlayan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin çok genç olmasına rağmen iyi bir kadroya sahip olduğunu ve bu kadronun sayıca geliştiğini, öğrencilerinin de iyi imkânlara sahip olduklarını ve onların söz konusu imkânları en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Erdemci, üniversite eğitiminin sistemli bilgiyi sağlayan bir yapıda olduğunu, öğrencilerin Arapça’yı ve bir Batı dilini iyi derecede öğrenmeleri gerektiğini, bunun yanında hem İslam’ın temel ilkelerini hem de eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısını ilke edinmeleri gerektiğini ifade etti.

Program, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemalettin Sancar’ın yaptığı konuşmanın ardından sona erdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com