Advert
Advert
Advert

"Siirt Belediyesi hizmette sınıfta kaldı"

​Siirt'teki siyasiler, karla mücadele noktasında belediyenin adeta sınıfta kaldığını belirterek yetkililerin bahaneler ürettiğini söyledi.

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, AK Parti İl Başkanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, kentte iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle oluşan tabloda Siirt Belediyesinin adeta sınıfta kaldığını söyledi.

Siirt Belediyesinin karla mücadele için yeterli araç gerece sahip olduğunu dile getiren Çalapkulu, “Meteorolojiden alınan raporlar ve Siirt'in birkaç ana arteri ortadayken, belediyenin envanterindeki karla mücadelede kullanılacak araç sayısı belliyken, geriye sadece bunları organize etme becerisi kalıyorken maalesef bu koordineyi sağlayamama neticesinde hayat Siirt merkezinde felç olmuş durumdadır.” dedi.

“Kentin, sokaklarını temizleyemeyenler 'Öz Yönetim'den söz ediyorlar
“Belediye bahanelerin arkasına sığınarak kendini aklayamaz.” diyen Çalapkulu, “Belediye birçok bahane üretilebilir; ‘Son yılların en fazla kar yağışıymış, aralıksız bilmem kaç saattir kar yağıyormuş, birden bastırmış.’ Bahane duymak istemiyoruz. Sorunlarımıza çözüm üretmelerini, çalışmalarını bekliyoruz. Karla mücadelede kullanılan araçların bu yollarda şu anda çalışıyor olmalarını istiyoruz. Sürekli 'öz yönetim'den bahsediyorlar, daha kendi yönettikleri kentlerin caddelerini, sokaklarını, temizleyemeyen bir yönetimden bahsediyoruz.” diye konuştu. (Muhammed Dayan- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hardal bitkisinin mucizesi: ağrılı veya yanık olan yere sürülürse.
Hardal bitkisinin mucizesi: ağrılı veya yanık olan yere sürülürse.
Harran Kaymakamlığından Urfa Fotoğraf Camiasına Büyük Ayıp
Harran Kaymakamlığından Urfa Fotoğraf Camiasına Büyük Ayıp