Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sigortacılık Haftasında 15 bin sigortacı işsiz

Sigortacılık Haftasında 15 bin sigortacı işsiz

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi tarafından, ‘Sigortacılar Haftası’ etkinlikleri kapsamında sigorta bilincini aşılamak ve hatırlatmak amacıyla stant kurulup broşürler dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2015 Perşembe 10:13
Sigortacılık Haftasında 15 bin sigortacı işsiz

Rabia Meydanında düzenlenen etkinlikte Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesinden M. Emin Atmaca, günü anlam ve önemiyle ilgili kısa bir konuşma yaptı.

Yeni çıkan sigortacılık yasası ile ilgili yöneltilen bir soruya cevap veren Atmaca, çıkarılan kanunun alt yapısı iyi düşünülmediğinden , birçok esnafı mağdur etmekle birlikte, sigortacılık mesleğine kalite kazandıracağını düşündüğünü söyledi.
Öte yandan yeni çıkan sigorta kanunuyla ilgili mağduriyetlerini İlke Haber Ajansına (İLKHA) anlatan sigortacı esnafı, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.
Uzun zamandan beri sigortacılık işiyle uğraştıklarını ifade eden Ali Durmaz, yeni çıkan kanundaki ağır şartlardan dolayı küçük sigortacı esnafın işyerlerini kapatmak zorunda kaldığını, bu durumun ise sadece büyük sigorta acentelerine yaradığını söyledi.
İşsizler ordusuna 15 bin insan daha katıldı
Yeni çıkan yasanın yaklaşık 15 bin insanı işsiz bıraktığına dikkat çeken İbrahim Yılmaz, bu yasayla işsiz kalan bu insanların diğer işsizler ordusuyla birlikte devletin sırtında bir kambur olacağını söyledi.
Yasayla birlikte birçok mağduriyetin yaşanacağını belirten Yılmaz, bu yasa ile birlikte merdiven altı denilen kaçak işyerlerinin çoğalacağını, bu sorunun giderilmesi için yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi. (Osman Gülebak- Mustafa Gül-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com