Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sığınmacıların Yüzde 80'i 18 yaş altı çocuklar oluşturuyor

Sığınmacıların Yüzde 80'i 18 yaş altı çocuklar oluşturuyor

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi Yatılı bölge okulunu çevresinde oluşturulan çadır kampında kalan 3 bin sığınmacının yüzde 80'nini 18 yaş altı çocuklar oluşturuyor.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2014 Pazartesi 13:54
Sığınmacıların Yüzde 80'i 18 yaş altı çocuklar oluşturuyor

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suriye'den Suruç'a gelerek barınma merkezlerinde kalan ailelerin çocuklarına her türlü desteği veriyor.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suruç İlçesinde bulunan Yatılı Bölge Okulu Bahçesindeki çadır kenti ziyaret etti ve çocuklarla özel olarak ilgilendi. Vali Küçük, Kobanili çocuklarla tercüman aracılığıyla sohbet etti, kamptaki çocuklara oyuncak dağıttı.

Çocukların savaş ortamında yaşadıkları travmayı atlatması için psikologlar eşliğinde çalışmaların devam edeceğini belirten Küçük, “Bizler Devlet olarak mültecilerin her türlü sorununu çözmek için Afat, Kızılay ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla elimizden geleni yapıyoruz, ancak bilindiği üzere ilçemize savaş nedeniyle gelen sığınmacıların büyük bir bölümünü kadın ve çocuklar oluşturuyor. Özellikle eğitim çağındaki çocuklara önem vermek zorundayız. Onların çocukluklarını yaşamaları için oyun alanı oluşturduk. Sadece bu yeterli değil. Kobanili çocukların eğitimi içinde çeşitli çalışmalara başladık. Bu çalışmalarımız sadece çadır kampında değil Suruç’ta ikamet eden misafir ailelerin de çocuklarını unutmayacağız” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesinden çıkard

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com