Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Sigara bir psiko-sosyal sorundur"

"Sigara bir psiko-sosyal sorundur"

VAN - Yeşilay Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Van Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren sigaranın, sadece kullanan kişiyi değil, toplumun tamamını etkileyen, çok önemli bir psiko-sosyal sorun olduğuna dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2016 Çarşamba 16:36

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Yeşilay Haftası’ nedeniyle Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren yazılı bir açıklama yaptı.

Türkiye’de önemli halk sağlığı sorunlarından biri olan ve bağımlılık yaptığı bilinen sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerin mevcut zararlarını hatırlatan İmren,  Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında bütün vatandaşlara zararlı alışkanlıkları anlattıklarını söyledi.

Şu anda dünyada en yaygın kullanılan bağımlılık yapıcı maddelerden ilkinin sigara olduğuna dikkat çeken İmren, "Sigara, sadece kullanan kişiyi değil, toplumun tamamını etkileyen, çok önemli bir psiko-sosyal sorundur. O kadar önem arz eden bir sorundur ki sigara içmediği halde sigara dumanına maruz kaldığı için dünyada yaklaşık her yıl bir milyon kişi hayatını kaybetmektedir." dedi.

Bağımlılığın kişinin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını olumsuz etkilediği belirten İmren, toplumun felaketi sayılabilecek bağımlılıkları engellemenin ancak iyi bir koruyucu halk sağlığı yaklaşımıyla mümkün olabileceğini kaydetti.

(İLKHA)                                                                                                

                                                                           

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com