Advert
Advert
Advert

Şifreyi Kırana 250000 Dolar ve İş

Şifreyi Kırana 250000 Dolar ve İş
Şifreyi Kırana 250000 Dolar ve İş

Her hacker, meydan okumaları ve güçlükleri sever. Özellikle de eğer bir yazılım firması hackerları kışkırtmak için şifre kırılması için bir ödül koyduysa… Ancak böyle bir iddia, son üç aydır aşılamadı ve 250 bin dolarlık ödülü kazanan hala olmadı.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Gold Lock firması tarafından ilk başta açıklanan, 10 dakikalık cep telefonu konuşmasını kırmayı başaran ilk kişiye verilecek olan 100 bin dolarlık ödül, bunu yapmayı başaran olmadığı için Kasım ayında 250 bin dolara kadar artırıldı. Ayrıca kazanan kişinin de Gold Lock firmasında çalışması için bir teklifte bulunacak.

Gold Lock firması yaptığı açıklamada, 2003 yılından buyana firmanın IT ve cep telefonu şifre güvenliği konusunda özel ve devlet sektörüne hizmet verdiği ve bu süre boyunca hiçbir güvenlik açığı yaşanmadığı, çalışanlarının hiçbirisinin iş bilgilerini kötü amaçla kullanmadığı belirtildi. Gold Lock firmasının CEO'su Noam Copel ise, bu ödülün, firma güvenliğini vurgulayan bir promosyon amacını taşıdığını belirtti.

Gold Lock'un yüksel seviyede güvenlik kullandığı, cep telefonlarında kullanılan yazılımın, şifre kırılmasını engelleyen özellik taşıdığı ve konuşma sırasında birçok kere kullanılan tuşları değiştirdiği, tüm bu özelliklerinen dolayı da kişiler telefon görüşmesi yaparken şifre kırılmasının mümkün olmadığı belirtiliyor.

İsrailli olan mobil güvenlik firması Gold Lock, ses şifrelemesi alanındaki iddiasını sonuna kadar sürdüreceğini açıkladı. Bugüne kadar kimsenin bu teknolojiyi kırmayı başaramadığı da açıklamalara eklendi.

250 bin dolarlık ödül, firma için oldukça iyi bir promosyon aracı olsa da, kendi güvenliklerini test etmeleri açısından da çok iyi bir deneyim.

Hackerların 250 bin dolarlık bir ödülü ve Gold Lock gibi bir firmada çalışma imkanını kaçırmayacağı, bu yüzden de her hackerın bu güvenliği aşmak için ellerinden geleni yapmaya devam edeceği belirtiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir