Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şifa Üniversitesi'ne yeni rektör atandı

Şifa Üniversitesi'ne yeni rektör atandı

Kurucu rektörün görev süresini tamamlaması ile İzmir Şifa Üniversitesi Rektörlüğü'ne Profesör Doktor Mehmet Ateş atandı.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2014 Perşembe 10:27
Şifa Üniversitesi'ne yeni rektör atandı

 Türkiye’nin ilk sağlık temalı üniversitesi olarak 2010 yılında kurulan Şifa Üniversitesi’nde ilk rektörlük devir teslim heyecanı yaşandı. Şifa Üniversitesi’nde; 4 yıllık görev süresini tamamlayan Kurucu Rektör Profesör Doktor Yusuf Erdoğan, düzenlenen törenle görevi yeni Rektör Profesör Doktor Mehmet Ateş’e devretti.

Şifa Üniversitesi öğretim üyeleri ile çalışanlarının katıldığı tören, TÜTAV Temsilcisi ve Mütevelli Heyet Üyesi Alaattin Şahin’in açılış konuşması ile başladı. Özgeçmişlerinin okunmasından sonra ise Profesör Doktor Yusuf Erdoğan rektörlük cübbesini, Profesör Doktorr. Mehmet Ateş’e giydirdi ve yeni görevinde başarılar diledi.

Yeni dönemde Şifa Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olarak görevine devam edecek olan Profesör Doktor Yusuf Erdoğan; “Hayatımızın her basamağında, önümüzdeki güzel insanlarla bir araya geldiğimizde, bize çizilen yollar vardı.  O yollar, o çizgilerle buraya kadar gelindi. Rektörlüğün son basamağında artık emekli olacağımızı düşünürken; bize mütevelli heyet başkanlığı görevi tevdi edildi. Şifa ailesi içerisinde daha çok güzel günlerimizin olacağını düşünüyorum. Üniversite olarak da güzel yerlere geleceğiz. Belki Türkiye’nin dışında, dünyaya açılacağız. 4 yıldır büyük bir onurla giydiğim güzel bir cübbem vardı, onu büyük bir mutlulukla sayın rektörümüze giydirdim. Yolu açık olsun” diye konuştu. (Muhammed Yıldız – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com