Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şiddetin başkentinde Türk düğünü

Şiddetin başkentinde Türk düğünü

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2010 Perşembe 12:50
Şiddetin başkentinde Türk düğünü

Türkiyenin Bağdat Büyükelçiliğinde 3. Katip olarak çalışan Ömer Doğrukol ile Türkiyenin Üsküp Büyükelçiliğinde yine 3. Katip olarak çalışan Gözde Öztürk, dünya evine Bağdatta girdiler.

Büyükelçilikte düzenlenen törende çiftin nikahı Bağdat Büyükelçisi Murat Özçelik tarafından kıyıldı.

BEREKETLİ HİLALİN BAŞKENTİ

Özçelik, Büyükelçilik kayıtlarını gözden geçirdiklerini, bugüne kadar burada hiç nikah kıyılmadığını söyledi. Çiftin nikah için Bağdatı seçmelerinden dolayı mutluluğunu dile getiren Özçelik, Ben değerli meslektaşlarım Gözde ve Ömerin öncelikle bu güzel ve kutsal evlilik müessesesine girerken Bağdatı bu iş için seçmiş olmalarından dolayı hakikaten mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Burası bereketli hilalin başkenti. Dolayısıyla bu evliliklerinin bu başkentte kendilerine bereket ve hayır getirmesini diliyorum dedi.

GELİN ARAPÇA ŞARKI SÖYLEDİ

Türk diplomatların yanı sıra Türk işadamları ve Iraklı davetlilerin katıldığı düğünde Iraklı sanatçının Türkçe şarkı, gelinin ise Arapça şarkı söylemesi gecenin en ilginç anlarındandı.

Mutlu anlarını Bağdatta yaşama fikrini AA muhabirine anlatan Gözde Öztürk, Bağdatta güzel olaylara da imza atabileceklerini göstermek adına evliliklerini Bağdatta yapmayı, mutlu günlerini Bağdatta yaşamayı tercih ettiklerini söyledi.

Damat Ömer Doğrukol da en güzel günlerini, çevresi olumsuzluklarla kaplı olduğu kanısının hakim olduğu bir yerde, böyle güzel bir hadiseyi eşi ve dostlarıyla beraber yaşamak istediğini belirtti.

Çift, bu mutlu günlerinin Bağdatta ve Irakta daha mutlu günlere ve barışa vesile olması dileğinde bulundu.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com