Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset "Şiddet en fazla Kürt halkına zarar veriyor"

"Şiddet en fazla Kürt halkına zarar veriyor"

Basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemi değerlendiren Saadet Partisi GİK Üyesi Fesih Bozan, meydana gelen şiddet olaylarının en fazla Kürt halkına zarar verdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2015 Pazar 15:23

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

Yaşanan şiddet olaylarına değinen Bozan, “Hendek kazmalar, sokağa çıkma yasakları sonucu devam etmekte olan şiddet, gelecek için bizi ciddi şekilde endişelendirmektedir. Bunun en fazla zararını Kürt halkı yaşamaktadır. Hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmadığı gibi, ticaret de durmuş, esnafımız çek ve senedini ödeyemez hale gelmiştir. Şiddetin bir hak arayış yolu olarak görülmesini doğru görmüyoruz. Kürt halkının geçmişten günümüze haksızlığa uğradığını söyleyenlerin, Kürt halkını bizzat kendilerinin mağdur etmesini anlamak mümkün değildir.” dedi.

Suriye’de yaşanan çatışmalara da değinen Bozan, “Beşşar Esed, İran, Rusya ve Avrupa ülkelerinin, Müslüman Suriye halkının kanı ve Suriye toprakları üzerindeki planları, güç gösterileri devam etmektedir. Türkiye’nin de bu bataklığa çekilmesi için başta ABD ve diğer ülkeler büyük bir gayret göstermektedir. Bu konuda Türkiye’nin akli selim ve soğukkanlı olmasını ABD’ye güvenememesini hatırlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Batılı ülkelerin bütün ilişkilerinde çıkar ve menfaat esas alınır”

Antalya’da gerçekleşen G20 zirvesini de gündemine alan Bozan şunları söyledi: “Emperyalist ülkeler mazlum ülkeleri paylaşmak, sömürmek, işgal etmek ve oyalamak için BM, NATO, IMF, Dünya Bankası, AB gibi uluslararası çeşitli kuruluşlar kurmuşlardır. Bunlardan biri de G20 ülkelerinin oluşturduğu birliktir. Bilindiği gibi batılı ülkelerin bütün ilişkilerinde çıkar ve menfaat esas alınır.”

“Şehadet ve şehitlerin kanı İslam coğrafyasını besler”

Bangladeş’te Cemaat-i İslami Hareketinin Genel Sekreteri Ali Ahsan Mücahid’in idam edilmesine de tepki gösteren Bozan, “Şehadet ve şehitlerin kanı İslam coğrafyasını besler. Bütün İslam âleminin başı sağ olsun diyoruz. Bu diktatörlerin Müslümanları öldürmekle bitiremeyeceklerini, mağlup olacaklarını ve Allah’ın nurunu tamamlayacağına inanıyoruz. Bu kardeşimizin vefatı da bizler için önümüzü aydınlatan ışık olacaktır.” dedi. (M.Hüseyin Temel / Hamza Adıyaman - İLKHA)          

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com