Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Show TV'ye yeni patron

Show TV'ye yeni patron

Show TV’ye el koyan TMSF kanalın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Ali gökçe’yi getirdi. Kanaldaki TMSF yönetimi sadece idari ve mali konularda müdahalede bulunacak.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2013 Salı 09:09
Show TV'ye yeni patron

Show TV’nin sahibi Mehmet Emin Karamehmet, 1999 yılında Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’nun (TMSF) el koyduğu İnterbank’tan kaynaklanan 456 milyon dolarlık borcunu zamanında ödememişti.

Bunun üzerine TMSF önceki gün Show TV’ye el koyarak kanalın yönetim kurulu başkanlığına Mehmet Ali Gökçe’yi getirdi.

Rotahaber’in TMSF kaynaklarından edindiği bilgiye göre; Show TV’deki yönetim değişikliği şu anda sadece idari mali yönden gerçekleşti. Yayın politikasına herhangi bir müdahale olmayacak.

Kanalın başına İlahiyat mezunu Mehmet Ali Gökçe’nin getirilmesi ile birlikte medyada hemen olayı farklı boyuta taşıma çabası başlamış sunucuları arasında Ivana Sert'in de bulunduğu “Bugün Ne Giysem ve “Türk gençliğinin ahlaki yapısını bozuyor” diye tartışmalara neden olan Pis Yedili gibi programlara müdahale gelebileceği iddia edilmişti.

 

MEHMET ALİ GÖKÇE KİMDİR?
1957 yılında Çankırı’da doğdu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. 1979-1984 yılları arasında Töbank’ta yetkili olarak görev yaptı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 9 ay süreyle sertifikalı Bankacılık Okulu Eğitimi alan Mehmet Ali Gökçe, 1985-1991 yılları arasında Faisal Finans Kurumu’nda Orta Kademe Şube Yöneticisi olarak çalıştı. 1991-1999 döneminde Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu Ankara Şube Müdürü olarak görev yaptı.

1999-2005 yılları arasında Anadolu Finans Kurumu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Gökçe, 2006 yılında Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Mehmet Ali Gökçe’nin bankadaki sorumluluk alanında Kurumsal İletişim Müdürlüğü, Kişisel Bankacılık Müdürlüğü, Kitle Bankacılığı Müdürlüğü, Alternatif Dağıtım Kanalları Müdürlüğü ve Şubeler Müdürlüğü bulunmaktaydı.

ROTAHABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com