Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Sheraton Otel, meclisin gündeminde

Sheraton Otel, meclisin gündeminde

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2010 Çarşamba 21:35
Sheraton Otel, meclisin gündeminde

Şanlıurfa Belediye Meclisi Kasım Ayı 2. ve 3. Birleşim Toplantıları, Belediye Başkan Vekili Habib Arslan başkanlığında gerçekleştirildi.

     İmar Komisyonuna havale edilecek dosyaların ardından imar tadilatlarına ilişkin konuların görüşüldüğü toplantıda, kat emsal artışlarına yönelik alınan bazı kararlar tartışmalara neden oldu.

     Şanlıurfa-Gaziantep Yolu Akabe mevkiinde inşası süren Sheraton Otel’in daha önce 1’den 3’e çıkarılan kat emsalinin AK Partili Belediye Meclis Üyeleri tarafından tekrar gündeme getirilerek 4,5’a çıkarılması Bağımsız Belediye Meclis Üyelerinin tepkisine neden oldu.

     Belediye Meclis Üyelerine Abide Park’ı (YİMPAŞ Binası) hatırlatan Belediye Başkan Vekili Habib Arslan, kent merkezinde inşa edilen bu tür yapıların turizme büyük katkı sağlasa bile kat emsallerinin bir anda uygun görülen rakamların üzerine çıkarılmasını doğru bulmadıklarını söyledi.

    Arslan, “YİMPAŞ binasının yapıldığı sıralarda bu binaya bu emsali uygun gören Belediye Meclisi’ni günümüzde insanlar hiç iyi yad etmiyorlar. Bizlerde verdiğimiz ve vereceğimiz kararlarda bu konuyu göz ardı etmemeliyiz. Bu yüzden kentin gözle görülür bir mevkiinde çevresindeki yapılara oranla Sheraton Otel’in yüksek katlı inşa edilmesine bundan sonraki süreçte birçok vatandaşımız büyük tepki gösterecektir” dedi.   

    Sözlü tartışmaların ardından oylamaya sunulan Sheraton Otel’in kat emsalinin 3’ten tekrar 4,5’a çıkarılması talebi oy çokluğuyla kabul edildi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BAŞKAN EKİNCİ, GELECEĞİN LİDERLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com