Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Shakira, Mevlana'yı tanıdı huzura erdi

Shakira, Mevlana'yı tanıdı huzura erdi

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2010 Pazartesi 06:34
Shakira, Mevlana'yı tanıdı huzura erdi

Mevlana'yı keşfedenler arasında birçok ünlü isim de var.

Bizim yıllardır izinden gittiğimiz, ABD ve Avrupa'nın ise son yıllarda keşfettiği Hz. Mevlana, felsefesiyle Shakira'nın kabuslarına son verdi.

Bir süredir kötü rüyalar gördüğü için soluğu terapistinde alan yıldız, kabuslarına bir türlü son veremedi. Budizm'in temsilcilerinden Dalai Lama'nın kendisine ögrettiği 'mutluluk iksirleri'ni de uygulamaya başlayan Shakira, kabuslarının sürmesiyle yine terapistinin yolunu tuttu.

Kötü rüyalara son verdi
Shakira'nın ABD'li terapisti, ünlü yıldıza Hz. Mevlana'nın hayatını okuması ve Mesnevilik'in felsefesini öğrenmesini önerdi. Vakit kaybetmeden ABD'de büyük ilgi gören Mevlevilik kitaplarından edinen Shakira, birkaç ayın ardından kabus görmemeye başladı. Bu olayı bir röportajında anlatan yıldız, "Mevlevilikkitapları sayesinde aşk ve sevginin anlamını yeni keşfettim" dedi.

Shakira ilk değilÜnlü yıldızın dışında; Mevlevilik'i keşfedenler arasında Bill Clinton,Madonna, Demi Moore, AntonioBanderas, Morgan Freeman, MillaJovovich, Goldie Hawn, MelanieGriffith ve Angelina Jolie gibi isimlerin olduğu biliniyor.

Mevleviliknedir?
HZ. Mevlana'nın yazdığı Mesnevi'de; toplumsal, felsefi, ahlakı, dini ve aşk ile ilgili binlerce ibret verici hikaye bulunuyor. Mesnevi ile oluşan Mevlevilik, hayata ve aşka dair öğretileriyle milyonlarca insanı peşinden sürüklemeyi aradan geçen yüzyıllara rağmen başarıyor.

(Takvim)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com