Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık SGK'nın öğrencileri bilgilendirme eğitimleri devam ediyor

SGK'nın öğrencileri bilgilendirme eğitimleri devam ediyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Batman İl Müdürlüğü, "Sosyal Güvenlik Bilincinin Oluşturulması ve Genel Sağlık Sigortası" kapsamında öğrencileri bilgilendirdi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2015 Çarşamba 15:40
SGK'nın öğrencileri bilgilendirme eğitimleri devam ediyor

SGK İl Müdürlüğünün Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokol kapsamında lise öğrencilerine “Sosyal Güvenlik Bilincinin Oluşturulması ve Genel Sağlık Sigortası (GSS)” kapsamında bilgilendirmeler yapılmaya devam ediliyor.

Bu kapsamda SGK İl Müdürlüğü tarafından Gültepe Anadolu Lisesi öğrencilerine eğitim verildi. Eğitime İl Müdürlüğünde görevli Sosyal Güvenlik Denetmeni Mehmet Şafi Andıç ve Şef Kadri Şeran katıldı.

Sosyal Güvenlik Denetmeni Mehmet Şafi Andıç tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen seminerde, Sosyal Güvenlik Kurumunun amacının ne olduğu, sigortalılığın anayasal bir hak oluşu, GSS’nin kimleri kapsadığı, neden sigortalı olunması gerektiğini, sigortalı olmanın önemi, SGK’nın sigortalıya sağladığı haklar gibi konularda öğrenciler bilgilendirildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan SGK İl Müdürü Alaettin Ökten, sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması için eğitim faaliyetlerin devam edeceğini belirterek, “Kişilerin sigortalı olması hem kendi geleceğini hem de aile bireylerinin geleceğini garanti altına almaktır.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com