Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya SGK'dan Şanlıurfa Sağlığına Büyük Darbe

SGK'dan Şanlıurfa Sağlığına Büyük Darbe

Sosyal Güvenlik Kurumu, Şanlıurfa'da faaliyet gösteren özel tıp merkezleri ve hastanelerin hak edilişlerinin verilmediği iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2014 Çarşamba 08:08
SGK'dan Şanlıurfa Sağlığına Büyük Darbe

SGK Şanlıurfa'da faliyet gösteren hastanelerin ödeneklerine daha önce  yeşil alan, sarı alan ve kırmızı alan diye ayırırken  hak ettiklerin paralarının büyük bir bölümünün kesilmesine neden oluyordu.

Hak sahibinin itiraz etmesinde sonra toplanan kurul bu parayı avans olarak geri ödeyip, mahkeme sonuçlanmasını bekleyor.

Ancak bu uygulamanın kalktığını, dün sağlık kuruluşları ödeneklerinde % 70 -90 arasında kesildiğini fark edince durum ortaya çıktı. SGK kestiğini artık avans vermediğini, tamamen urfadaki sağlık sektörünün kapatılmasını hedef gösteren faliyetleri olduğunu ortaya çıktı.

SGK, bu sektörde doğru çalışmayanı bulup cezalandırması gerektiğini söyleyen Burak Tıp Merkezi Sorumlusu Zeynel Yetim; "SGK bu sektörde doğru çalışmayanı bulup cezalandırmak yerine hepsini aynı kefeye koyması Urfa sağlığı açısında da büyük bir darbe olur. Ayrıca Başka illerin tümü kendi illerinde fatura ücretlerini alırken Şanlıurfa sağlığı Ankara'da toplanan bir kurul tarafında belirlenmesi, Şanlıurfa sağlığı yine çevre illerine bağlı kalınacağını göstermektedir" diye konuştu.

YORUMLAR
  • yorum2014-07-16 10:41:12MEMATİ BAŞ

    Yani sayın SGK önüne gelen bir faturaya bakıp bu hastanın durumu yeşil alandaymış, ancak siz bunu kırmızı alan olarak göndermişsiniz , o yüzden ben bu faturayı ödemem DİYEMEZ!

    Öncelikle "Acil Sağlık Hizmetlerinde Yeşil Alan Uygulaması"nın mevzuat çerçevesinde ne anlama geldiğini açıklamakta fayda vardır;

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com