Advert
Advert
Advert

SGK'dan Şanlıurfa Sağlığına Büyük Darbe

Sosyal Güvenlik Kurumu, Şanlıurfa'da faaliyet gösteren özel tıp merkezleri ve hastanelerin hak edilişlerinin verilmediği iddia ediliyor.

SGK'dan Şanlıurfa Sağlığına Büyük Darbe
SGK'dan Şanlıurfa Sağlığına Büyük Darbe

SGK Şanlıurfa'da faliyet gösteren hastanelerin ödeneklerine daha önce  yeşil alan, sarı alan ve kırmızı alan diye ayırırken  hak ettiklerin paralarının büyük bir bölümünün kesilmesine neden oluyordu.

Hak sahibinin itiraz etmesinde sonra toplanan kurul bu parayı avans olarak geri ödeyip, mahkeme sonuçlanmasını bekleyor.

Ancak bu uygulamanın kalktığını, dün sağlık kuruluşları ödeneklerinde % 70 -90 arasında kesildiğini fark edince durum ortaya çıktı. SGK kestiğini artık avans vermediğini, tamamen urfadaki sağlık sektörünün kapatılmasını hedef gösteren faliyetleri olduğunu ortaya çıktı.

SGK, bu sektörde doğru çalışmayanı bulup cezalandırması gerektiğini söyleyen Burak Tıp Merkezi Sorumlusu Zeynel Yetim; "SGK bu sektörde doğru çalışmayanı bulup cezalandırmak yerine hepsini aynı kefeye koyması Urfa sağlığı açısında da büyük bir darbe olur. Ayrıca Başka illerin tümü kendi illerinde fatura ücretlerini alırken Şanlıurfa sağlığı Ankara'da toplanan bir kurul tarafında belirlenmesi, Şanlıurfa sağlığı yine çevre illerine bağlı kalınacağını göstermektedir" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MEMATİ BAŞ     2014-07-16 Yani sayın SGK önüne gelen bir faturaya bakıp bu hastanın durumu yeşil alandaymış, ancak siz bunu kırmızı alan olarak göndermişsiniz , o yüzden ben bu faturayı ödemem DİYEMEZ! Öncelikle "Acil Sağlık Hizmetlerinde Yeşil Alan Uygulaması"nın mevzuat çerçevesinde ne anlama geldiğini açıklamakta fayda vardır;
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!