Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem SGK'dan Prim Yapılandırma Duyurusu

SGK'dan Prim Yapılandırma Duyurusu

SGK yaptığı açıklamada;borçları olan borçlarını yeniden yapılandırılanların, ödenmemiş taksitlerinin tamamını belirtilen zamanda ödememeleri halinde, 6111 sayılı kanundan yararlanma hakkını kaybedecekleri ifade edildi.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2014 Cuma 18:33
SGK'dan Prim Yapılandırma Duyurusu

SGK'dan, 13 Şubat 2011 tarihli ve 6111 sayılı kanun ile SGK'ya olan borçlarını yeniden yapılandıranlara, taksitlerini zamanında ödeme uyarısı yapıldı. Borçlarını taksitlendirenlerin, ödenmemiş veya eksik ödenmiş taksitlerinin tamamını belirtilen zamanda ödememeleri halinde, 6111 sayılı kanundan yararlanma hakkını  kaybedecekleri ifade edildi.

 

Son gün önümüzdeki  Pazartesi
Ödenmemiş veya eksik ödenmiş taksitlerin son ödenme tarihine dikkat çekilen  açıklamada "Prim ve diğer borçlarını 18 taksitte ödemek amacıyla başvuruda bulunmuş olan borçluların son taksit ödeme süresi 30.04.2014 tarihinde sona erdiğinden, bir takvim yılı içinde iki taksitten fazla olmamak kaydıyla 2011, 2012, 2013 ve 2014 yılına ait ödenmemiş veya eksik ödenmiş taksitlerin en geç 31 Mayıs 2014 tarihinin Cumartesi gününe rastlaması nedeniyle 2 Haziran 2014 Pazartesi gününe kadar geç ödeme zammı ile birlikte ödenmesi icap etmektedir." denildi.

 

Kalan taksitlerini ödemeyen hakkını kaybedecek

Açıklamının devamında; borçluların, ödenmemiş veya eksik ödenmiş taksitlerinin tamamını en geç 02 Haziran 2014 tarihine kadar ödememeleri halinde, ödenmeyen taksitler yönünden 6111 sayılı kanundan yararlanma hakkını  kaybedecekleri ifade edildi.


 

Hatırlanacağı üzere; 13 Şubat 2011 tarihli ve 6111 sayılı Kanun ile SGK'ya borcu olanların prim ve diğer borçların yeniden yapılandırılarak, gecikme zammı yerine TEFE-ÜFE aylık değişim oranları esas alınmak suretiyle peşin veya taksitler halinde ödenmesine imkan sağlanmış olup, taksitle ödeme başvurusunda bulunan kişilere borçlarını ikişer aylık dilimler halinde 6, 9, 12 veya 18 taksitte ödeme imkanı sunulmuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com