Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık SGK, KÖY KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

SGK, KÖY KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Hizmeti Köylünün ayağına götürmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2013 Cuma 21:07
SGK, KÖY KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Köy ziyaretleri kapsamında bu haftaki durağı tepedibi Köy’ü oldu. Köy evinde yapılan toplantıya katılan köylüler ilk defa sigorta konularında bilgilendirildiklerini söyledi.

Sosyal Güvenliğin önemini anlatan SGK yetkilileri, önceki hafta Abdurahman Dede köyünü ziyaret etmişlerdi. SGK Yetkilileri bu hafta ise, sigortalılık kolları ve tarım sigortası gibi konularda vatandaşları bilgilendirmek için Tepedibi köyünde bulunan köy sakinleriyle bir araya geldi. SGK İl Müdürü Mehmet Kara, İl Müdür Yardımcısı Hakan Hastürk, Merkez Müdür Yardımcısı Ahmet Kulantaş, Koordinasyon birim sorumlusu Ali Gündüz, Sosyal Güvenlik bilincinin oluşturulmasına yönelik olarak düzenlenen köy ziyaretleri programları çerçevesinde, sigortalılık kolları, Tarım sigorta, tarım tevkifat uygulamaları, isteğe bağlı sigorta, Genel Sağlık Sigortası, Emeklilik şartları, borçlanmalar, Sosyal güvenliğin vatandaşa getirdiği yenilikler ile prim afları konuları hakkında bilgiler verilerek Köy Sakinleri tarafından sorulan sorular cevaplandırıldı.

Şimdiye kadar daha önce her hangi bir kurum Amirinin köylerine kadar gelip kendilerini ziyaret etmediğini söyleyen Köy Sakini Naif Esin, “ 55 yaşındayım cumhuriyet tarihinden bu güne kadar köyümüzü ziyaret eden bir kurum olmadı. Köyümüze kadar gelip çiftçimizi yerinde bilgilendirmeleri çok güzel bir uygulama. Köyümüze kadar gelip vatandaşlarımızı SGK hakkında bilgilendiren SGK İl Müdürüne ve Müdür yardımcılarına teşekkür eder başarılar dilerim.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com