Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi SGK Kayıt Dışını Önlemeye Ağırlık Veriyor

SGK Kayıt Dışını Önlemeye Ağırlık Veriyor

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurettin Nacar, Kayıt dışı istihdamla mücadele ve kayıtlı istihdamın teşviki farkındalığı artırma ve bilgilendirme kapsamında Şanlıurfa Genç İşadamları Derneği (ŞUGİAD) ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2012 Perşembe 11:42
SGK Kayıt Dışını Önlemeye Ağırlık Veriyor


Genç İşadamları Derneği (ŞUGİAD)üyelerine SGK çalışmaları hakkında bilgi veren Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurettin Nacar, "Amacımız toplumda Sosyal Güvenlik bilincini oluşturmak ve yaygınlaştırmak” dedi.

Genç İşadamları Derneği (ŞUGİAD)üyelerine, Kayıt dışı istihdamın Şanlıurfa’nın en önemli sorunlarından biri olduğunu söyleyen SGK Şanlıurfa İl Müdürü Nurettin Nacar, kayıt dışı ile mücadele kapsamında denetimlerin aralıksız bir şekilde devam ettiğini ifade ederek, “ il ve ilçelerimizde çeşitli etkinlikler yapıyoruz.  Kayıt dışını öne çıkartmak istiyoruz. Yaptığımız çalışmalarda 2008 yılından bu yana 5 bin kişiyi kayıt altına aldık.81 ilde kayıt dışı ile mücadele servisleri kuruldu. İlgili yasa gereği her ay bize tüm resmi kurumlar ve bazı özel kurumlar bize rapor veriyorlar. O kişileri arkadaşlarımız sorguluyor, hem kurumların tescili yoksa ortaya çıkıyor hem de sigortasız çalışanları tescil altına alıyoruz. Türkiye genelinde yüzde 100 örgütlenmesi tamamlayan birkaç ilden birisiyiz. 4 tane Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü fiilen hizmet veriyor. İlçelerden vatandaşlarımız ile gelmeden bulundukları yerden hizmet alabiliyorlar. Şuanda bir yapılanma var" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com