Advert
Advert
Advert

SGK çalışanlarından Kan Bağışı

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında kan bağışında bulundu.

SGK çalışanlarından Kan Bağışı
SGK çalışanlarından Kan Bağışı

14–20 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında, ‘SGK  Kan Veriyor, SGK Can Veriyor’ sloganı ile SGK personeli kan bağışı yaptı.
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen kan bağışına çalışanlar yoğun ilgi gösterdi.
SGK İl Müdürü  Nurettin Nacar yaptığı açıklamada, “14-20 Mayıs tarihlerini Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutluyoruz. Bu hafta kapsamında sosyal taraflarımızla ilgili hedef kitlelere ulaştığımız bölümler olarak bilgilendirme ziyaretleri, sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi yönünde konferanslar veriyoruz.” dedi.
Kızılay Kan Merkezi’nden gelen talep üzerine personelin kan bağışında bulunduğuna dikkat çeken Nacar,  “Kan bağışı hayat kurtarmaktır. Hayat kurtarmaktan büyük etkinlik olmayacağından haftamıza kan vermekle başladık.” dedi.
Nacar, Gönüllü sağlık sorunu olmayan personelimiz kan bağışında bulunarak ‘SGK Kan Veriyor SGK Can Veriyor’ sloganı ile ihtiyaçlının yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Herkesin bildiği gibi önce sosyal güvenlik diyoruz. Çünkü hastalık da, sağlık da, yaşlılık ve gençlik de bu doğuştan ölüme kadar sosyal güvenlik yaşamın bir parçası olmazsa olmazı. Kan da hiçbir zaman hiçbir etken madde ile yapılamayan sadece vericisi insan olan bir madde olduğundan, arkadaşlarımız duyarlılık göstererek ihtiyaçlı kişilerde bulunulmak üzere kan bağışında bulundu.” açıklamasında bulundu.
Nacar, kan bağışında bulunan SGK personeline ve Kan bağışına katkı sağlayan Şanlıurfa halkına teşekkür etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!