Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya ŞGB 26 Ocak'a hazırlanıyor

ŞGB 26 Ocak'a hazırlanıyor

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği 7 yıldır devam eden haftalık buluşmasında; bu hafta Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Başkanı Şükrü Kılıç'ı ağırladı

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2013 Pazartesi 09:51
ŞGB 26 Ocak'a hazırlanıyor

Kanal Urfa Balıklıgöl haber merkezinde yapılan toplantıya Başkan Veysel Polat ve üyeleri katıldılar.
Gazeteciler Birliğinin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceği "Şanlıurfa Gazetecilik Yarışması" ile ilgili çalışmaların gözden geçirildiği gecede söz alan BİK Şube Müdürü Şükrü Kılıç bu tür etkinliklerden duyduğu memnuniyeti belirterek şunları söyledi; "BİK olarak gazeteci örgütlerinin yapmış olduğu bu tür etkinlikleri memnuniyetle karşılıyor ve desteliyoruz. BİK olarak gazete ve gazetecilerin şartlarının iyileştirilmesi için dönem dönem gazeteciler ve gazeteci cemiyetleri ile bir araya gelerek görüş alış-verişinde bulunuyoruz. Bu akşam da Gazeteciler Birliğine konuk olduk" dedi.
Gazeteciler Birliği Başkanı Veyse Polat ise BİK Şube Müdürü Şükrü Kılıç'ı konuk etmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.
Polat  "Şanlıurfa'da gazetecilik standartlarının yükseltilmesi ve mesleki dayanışma adına Birlik olarak 2006 yılından bu yana her hafta bir araya gelip gündeme ilişkin istişarelerde bulunuyoruz. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz "Gazetecilik Yarışması" ile ilgili çalışmalarımızı gözden geçirdik. 26 Ocak'ta düzenlemeyi planladığımız ödül dağıtım gecesine yönelik hazırlıkları ele aldık. BİK Şanlıurfa şubesinin kuruluşuyla birlikte başlayan uyum süreci ve bu süreçte yerel basınımızın durumu ele alındı. Gazete sayısının en azından %50 oranında azaltılarak BİK mevzuatındaki ek avantajlardan yararlanmak ve yerel gazetelerimizin için daha itibarlı ve daha uygun bir maliyet zemini oluşturmak için yapılan çalışmaları konuştuk. Bu çerçevede sonuçsuz kalan birleşme görüşmeleri tekrar başlatıldı. Gazete sahiplerinin tümüyle görüşülerek ortak bir çerçeve oluşturulmaya çalışılıyor. BİK'in şube açmasıyla birlikte yerel gazetelerin asgari kadro, satış vb. yükümlülükleri de arttı. Bu yeni ortamda yerel gazetelerin dünkü yapılarıyla ayakta kalmaları mümkün değil. Bundan sonrası için kadro ve traj için ciddi yatırımların yapılması gerekiyor. Bunu sağlamak için de güç birliği yapılması zorunlu. Bu zorunluluğu herkes kabul ediyor. Şekil ve usule yönelik belirsizlik ve farklı düşünceler var. Görüşmelerde herkesin fikri ve önerisi ele alınarak ortak bir sonuca gidilmesi hedefleniyor. Şanlıurfa Gazeteciler Birliği olarak önümüzdeki bu fırsatın herkes tarafından iyi değerlendirilmesini diliyoruz" dedi.
Toplantıda, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünün organize ettiği, BİK Genel Kurulu'na yerel gazeteleri temsil edecek üyelerin seçimi de konuşuldu. Seçimle ilgili görüşmeler hakkında Birlik üyelerine bilgi veren Polat, il ve ilçelerimizdeki arkadaşlarla ortak bir tutum sergileyeceğiz, dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com