Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Seyyid Bilal etkinlik programı açıklandı

Seyyid Bilal etkinlik programı açıklandı

Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Becirman köyünde her yıl eylül ayının ikinci haftasında gerçekleştirilen Seyyid Bilal'i anma ve Becirman etkinliklerinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2015 Pazar 17:17
Seyyid Bilal etkinlik programı açıklandı

Seyyid Bilal ve Becirmanlılar Vakfı Yönetim Kurulu, her yıl eylül ayının ikinci haftasında gerçekleştirilen ‘Seyyid Bilal’i Anma ve Becirman’ etkinliklerinin tanıtım toplantısı için bir araya geldi.

Toplantıya; vakfın yönetim kurulu başkanı A.Mecit Aslan, Nusaybin Seyidler Dernek Başkanı Abdullah Öngün ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Seyyid Bilal ve Becirmanlılar Vakfı Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Genel Sekreter Emin Bulut, “10 Eylül Perşembe günü Seyyid Bilal ziyaretine gidiş ve tarihi Becirman köyümüzde mevlit verilecektir. Barış için toplu dua edilecektir. Aynı gün akşamında Becirman köyü ile Seyyid Bilal türbesinin tanıtım sinevizyon gösterimi yapılacaktır. Yine bu hafta içinde 13 Eylül Pazar günü bölgemizin ve ülkemizin önemli akademisyen, yazar ile kanaat önderlerinin katılacağı ‘Ortadoğu’da Barış ve Ehl-i Beytin Rolü’ başlığı ile bir konferans tertipliyoruz. 800 yıldır gerçekleşen bu tarihi ve anlamlı etkinliğimizi bu yıl Ortadoğu’da barışa ve kardeşliğe adıyoruz.” dedi.

Türkiye’deki çatışmaların ve Ortadoğu’da yaşanan yakıcı savaşların bir an önce son bulmasını istediklerini vurgulayan Bulut, “Kardeş kanının durması ümmetin harcı olan Ehl-i Beytin etrafında yeniden kardeşlik ve ortak aidiyet noktasında buluşmaya ve çatışmasızlık için çaba sarf etmemiz gerektiğini insani ve İslami bir görev biliyoruz.” ifadelerini kullandı.    (M.Fatih Akgül-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com