Reklamı Geç
Advert
Advert

Şevval Sam ve Murat Boz Urfalıları coşturdu

Şevval Sam ve Murat Boz Urfalıları coşturdu
Şevval Sam ve Murat Boz Urfalıları coşturdu

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 22-24 Ekim 2010 tarihleri arasında düzenlenen “Peygamberler Şehri ŞANLIURFA VI. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” 11 Nisan Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen konserlerin ardından sona erdi.

      Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi Topluluğu, Şevval Sam ve Murat Boz’un sahne aldığı muhteşem konsere binlerce Şanlıurfalı katıldı.

    Şanlıurfa Belediyesi Güçsüzler Yurdu’nda kalan yaşlıların da izlediği konserde halaylar çekildi.

     Suriye’den ve Türkiye’nin dört bir tarafından festivale konuk olan Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileriyle başlayan konserde sahneye ilk olarak Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi Topluluğu çıktı.

     Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi Topluluğu birbirinden güzel yöresel türkülerini bu kez hemşehrileri için seslendirdi.  

     Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi Topluluğunun ardından sahneye Şevval Sam çıktı. Türkçe ve Kürtçe eserler seslendiren Sama bir hayranı üzerinde kendi resminin bulunduğu bir tablo hediye etti.

     Sergilediği sahne performansıyla kendinden genç sanatçılara adeta meydan okuyan Şevval Sam seslendirdiği eserlerle Şanlıurfalıları coşturdu.

     Belediye Başkanı Fakıbaba’nın Eşi Gül Fakıbaba Şanlıurfalılar adına Sanatçı Sam’a şükranı ifade eden bir çiçek takdim etti.

     Samın ardından sahneye çıkan Murat Boz, eserlerini seslendirirken güvenlik bariyerlerini aşarak kendisine ulaşmak isteyen bazı kişiler nedeniyle kısa süreli izdiham yaşandı, bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi atlattı.

      Sevilen eserlerini seslendiren Sanatçı Boz’a Şanlıurfalılar adına Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe bir çiçek takdim etti.

      Şanlıurfa’da ilk kez konser verdiğini ve Şanlıurfa’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Murat Boz, Belediye Başkanı Fakıbaba’ya ve ekibine teşekkür etti.   

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik