Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Şevval ayından da istifade etmeliyiz VİDEO

Şevval ayından da istifade etmeliyiz VİDEO

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2014 Çarşamba 13:58
Şevval ayından da istifade etmeliyiz VİDEO

Şevval ayının önemini anlatan alimler, Şevval ayının Allah'ın değer biçtiği aylardan biri olduğunu dolayısıyla bu ayların en güzel şekilde geçirilmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

ŞANLIURFA - Şevval ayının önemi konusunda İlke Haber Ajansı’na değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa’nın âlimlerinden Molla Sinan Ünel, şevval ayının Allah’ın değer biçtiği aylardan biri olduğunu söyledi.

 

Şevval ayının önemi hakkında Ünel, “Kim Ramazan ayı ile birlikte Şevval ayında da altı gün oruç tutarsa sanki bir yıl oruç tutmuş gibi olur” hadisini hatırlattı.

 

“Bu ayları güzel bir şekilde geçirmeliyiz”

Şevval ayında Ramazan’da olduğu gibi hatimlerin devam ettirilmesi gerektiğini ifade eden Ünel, “Allah bazı aylara değer vermiştir. Mesela özellikle Recep, Şaban, Ramazan, Şevval ve Muharrem gibi aylar yüce Allah’ın değer biçtiği aylardandır. Bu ayları güzel bir şekilde geçirmeli, bu şekilde Allah’a yaklaşmalıyız.” dedi.

 

“Ramazan’dan istifade etiğimiz gibi Şevval ayından da istifade etmeliyiz”

Şevval ayının gafletle geçirilmemesi gerektiğini söyleyen Ünel, “Bu aylar Rabbimizin bize lütuf olarak sunduğu aylardan birisidir ve gereği gibi istifade etmeliyiz. Aslında bu bizim için çok büyük bir fırsat yani Ramazan’dan istifade etiğimiz gibi şevval ayından da istifade etmeliyiz. En azından bu ayın 6 günlük orucunu tutmalı yine bu ayda hatimler yapmalı, bu ayın feyiz ve bereketinden istifade etmeliyiz.” İfadelerini kullandı.

 

Ünel, “Bilinçli, karını, zararını bilen Müslümanların bu aydan da gereği gibi istifade edeceğine inanıyoruz. Bu konuda da üzerimize düşeni yaparsak gereği gibi istifade edersek eminim ki Rabbimiz katında büyük bir mükâfatI, büyük bir eciri olacaktır. Şevval ayının hemen Ramazan ayından sonra gelmesi de ayrı bir güzelliktir. Malumunuzdur Ramazan ayı manevi atmosferi ile beraber insanın maneviyatının yüksek olduğu bir aydır. Tam böyle bir ayın hazını yakalamışken ardından şevval gibi mübarek gibi bir ayın gelmesi de ayrı bir nimettir. İnşallah Müslümanlar olarak, ümmet olarak bu ayın da faziletini bilir, bu aydan gereği gibi istifade ederiz” şeklinde konuştu. (Mustafa Bikeç/Sedat Kuşulay- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ÜNLÜ BESTEKAR ABDULLAH BALAK EBEDİYETE UĞURLANDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com