Advert
Advert
Advert

"Sevginizi veremediğiniz öğrenciye bilgi de veremezsiniz"

Batman İl Milli Eğitim Müdürü, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesini ziyaret ederek 3. geleneksel aşure etkinliğine katıldı.

Okul ziyaretlerini sürdüren Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesini ziyaret edip, öğretmenlerle bir araya gelerek 3. geleneksel aşure etkinliğine katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aslan’ı, okula gelişinde, Okul Müdürü Osman Veysel Özdaş karşıladı.  Özdaş’tan okul hakkında bilgi alan Aslan, öğrencilerin okul bahçesinde düzenlediği 3. geleneksel aşure etkinliğine katıldı. Öğrencilerle bir süre sohbet etti. Aslan daha sonra okulu gezerek, okul duvarına resim motifleri çizen resim öğretmenin resim boyama işlemine eşlik etti. Ardından öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğretmenlere kısa bir konuşma yapan, Aslan; “Bizim bulunduğumuz hizmet alanlarının sebebi sizlersiniz. Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenler olduğu için, öğretmenlerle öğrenciler olduğu için vardır. İz bırakan bir öğretmen olabiliyorsanız, biliniz ki en güzel makam sizlerindir. Bu milletin çocukları bize emanet, onların elinden tutacağız, en iyi şekilde eğiteceğiz ve onları geleceğe hazırlayacağız. Unutmayalım ki elinden tutamadığımız her çocuk, kötü emeller besleyen oluşumların ağına düşme tehlikesi altındadır. Bu nedenle onların ellerinden tutacağız sevgiyle eğiteceğiz, çünkü sevginizi veremediğiniz bir öğrenciye bilgi de veremezsiniz.” diye konuştu.

Aslan konuşmasının ardından, öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

(İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı