Advert
Advert
Advert

Sessiz katil karbonmonoksit

Bursa'nın Yıldırım ilçe Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, vatandaşları korbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyardı.

Sessiz katil karbonmonoksit
Sessiz katil karbonmonoksit

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırımlıları karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
 


Özellikle kış aylarında artan kömür kullanımının sebep olduğu karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Tatsız, renksiz, kokusuz olması ve tahriş etme özelliğinin olmaması nedeni ile fark edilmeyen karbonmonoksit gazı ölümlere sebebiyet veriyor. Özellikle havaların soğuması ile artan soba kullanımı karbonmonoksit zehirlenme vakalarını artırmaktadır. ‘Sessiz katil’ olarak anılan karbonmonoksit konusunda vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istiyoruz.” dedi.

Karbonmonoksit zehirlenmeleri hafife alınmamalı
Bursa’nın ‘lodos şehri’ olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Bursa’da olduğu gibi Yıldırım ilçemizde de soba kullanımı mevcut. Havaların soğuması nedeniyle soba kullanılmaya başlandı. Sevdiklerimizin can güvenliği bizim için her şeyden önce gelir. Her konuda olduğu gibi zehirlenme konusunda da alacağımız basit tedbirlerle hayatımıza mal olacak hataların önüne geçebiliriz” şeklinde konuştu.

Kaliteli kömür kullanımı, sobaların usulüne göre yakılması, boru ve bacaların nizami olması gerektiği vurgusunu yapan Edebali, “Soba bacalarının temizlenmesi, ev ve iş yerlerinde havalandırma sistemlerinin bulundurulması ve uyumadan önce sobanın içindeki odun ve kömürün sönmesinin beklenmesi gerekir. Hemşerilerimizin daha dikkatli olmasını ve karbonmonoksit zehirlenmeleri konusunu hafife almamasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.  (İLKHA)


Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali karbonmonoksit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır