Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Sesigüzel; Tatlıses gibisi 100 yılda bir gelir

Sesigüzel; Tatlıses gibisi 100 yılda bir gelir

Türk Halk Müziği’nin ünlü ismi Nuri Sesigüzel, İbrahim Tatlıses gibi bir sanatçının kolay kolay yetişmeyeceğini belirterek, “Tatlıses gibisi ancak 100 yılda bir gelir” dedi.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2014 Perşembe 11:23
Sesigüzel; Tatlıses gibisi 100 yılda bir gelir

İstanbul’da düzenlenen EMITT Fuarı nedeniyle Şanlıurfa standını ziyaret eden Sesigüzel, Müslüm Aktürk’e yaptığı açıklamada hemşerisi İbrahim Tatlıses’in sadece sesinin güzelliğiyle değil bu sesin kullanımı, sahne hakimiyeti ve halkla iletişimiyle de çok özel biri olduğunu söyledi. Tatlıses’in müzik piyasasından çekilmesinin kendisiyle birlikte milyonlarca hayranını üzdüğünü belirten Nuri Sesigüzel, şöyle devam etti:

“İbrahim Tatlıses’in çok genç dönemini bilirim. Film çekimi için Şanlıurfa’ya gittiğimde beni izlemeye gelen kalabalık arasında İbrahim Tatlıses’te olurdu. Yıllarca amatör olarak çok mücadele etti, adeta tırnaklarıyla kazarak büyüdü ve bu seviyeye geldi. ‘Bir İbrahim Tatlıses daha gelir mi?’ derseniz, gelir ama 100 yıl sonra mı, daha fazla bir süre sonra amı, bilemem. Ancak şu gerçek ki; biz biraz zor görürüz. Genç sanatçılar karamsar olmasınlar ama ses sonradan olmuyor, Allah vergisi. “

Bu arada, hem Nuri Sesigüzel’in olması hem de çiğköfte yapılıp dağıtılması nedeniyle Şanlıurfa standı dolup taştı. Ziyaretçiler bir yandan ünlü sanatçıyla sohbet edip hatıra fotoğraf çektirirken bir yandan da çiğköftelerini yediler.

Öte yandan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz ile Şanlıurfa Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Necmi Karadağ, standa gelen konuklarla samimi bir şekilde ilgilenip, vali ve belediye başkanının yokluğunu aratmadılar.

Müslüm Aktürk / www.balikligol.com

YORUMLAR
  • yorum2015-07-24 15:46:53IBRAHIM TEKIN

    BU MEMLEKETE BIR IBRAHIM TATLISES DAHA GELMEZ CUNKU ONUN YERINI DOLDURMAK COK ZOR

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com