Advert
Advert
Advert

Servis Edilen Haberler 'KOPYA' Başkan Demirkol Duymasın!

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi Basın biriminde çalışanlar maaşlarını belediyeden alıyorlar ancak Belediye Başkanı Fevzi Demirkol adına basına servis edilen haberleri bile yazamadıkları gibi al kopyala yapıştır yapıyorlar.

Servis Edilen Haberler 'KOPYA' Başkan Demirkol Duymasın!
Servis Edilen Haberler 'KOPYA' Başkan Demirkol Duymasın!

Bunların son örneği ise Başkan Fevzi Demirkol adına basına servis edilen 'BERAT KANDİLİ'mesajıydı.Aynı mesaj www.samsunhaber.tc sitesinden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın Berat kandilinin aynısını kopyalanarak şanlıurfa'daki haber sitelerine servis ettiler.

 Haliliye Belediyesi Basın Biriminin çalışanlarının,Belediyenin maaşını alarak ve bilgisayarlarını kullanarak haber yazma yerine,al kopyala yapıştır şseklinde haberciliklerini sürdürüyorlar.

Haliliye Belediyesindeki Basın Ofisinde çalışanları başka bir ilde yayınlanan haberleri alarak ''Al kopyala yapıştır''şeklinde hiçbir emek vermeden basına servis etmeleri Başkan Fevzi Demirkol'u da zor durumda bıraktıkları iddia edildi.

İŞTE DEMİRKOL'UN BERAT KANDİLİ MESAJI;

 Demirkol, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Allah'ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ettiği, bize manevi bir nefes aldırarak kapılarını ardına kadar araladığı; dualarımıza icabet ettiği, günahlarımızı affettiği, yapılan ibadetleri kat kat fazla mükafatlandırdığı, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları giderip yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır Berat kandili. Ramazan ayının müjdeleyicisi Berat kandili de Müslümanların günahlarından arındıkları önemli ve mübarek bir gecedir. Bu gecenin; bizleri birlik, dirlik, kardeşlik, paylaşma, barış ve sevgi çemberinde buluşturmasını diliyorum. İnanıyorum ki bu kutsal gecede; tüm milletimizce vicdani bir muhasebe yapacak, Rabbimizin rızasını kazanma arzu ve iştiyakını içinde barındıracak, fitneye karşı kendimizi geri kılacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Cenab-ı Hakk'ın affediciliği ve bağışlayıcılığını öğrettiği bu mübarek Berat gecesinin tüm vatandaşlarımıza ve İslam alemine merhamet, kardeşlik, huzur ve birliktelik getirmesini gönülden niyaz ediyorum."

işte örnek kopya:

Öznur Çalık, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Allah’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ettiği, bize manevi bir nefes aldırarak kapılarını ardına kadar araladığı; dualarımıza icabet ettiği, günahlarımızı affettiği, yapılan ibadetleri kat kat fazla mükafatlandırdığı, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları giderip yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır Berat kandili. Kandil geceleri; kalplerimizi birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularımızı artıran, anlam ve gönül dünyamıza ışık tutan müstesna gecelerdir. Yeryüzünü nimetleriyle donatan, Rabbimizin verdikleri karşısında Yaradan’a daha derin bir şükran imkanı bulacağımız bu özel gecede elde ettiklerimizin, hayatımızın bütün gün ve gecelerine ahlak olarak yansımasını dua ve niyazlarımızda istemeliyiz. İnanıyorum ki bu kutsal gecede; tüm milletimizce vicdani bir muhasebe yapacak, Rabbimizin rızasını kazanma arzu ve iştiyakını içinde barındıracak, fitneye karşı kendimizi geri kılacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Cenab-ı Hakk’ın affediciliği ve bağışlayıcılığını öğrettiği bu mübarek Berat gecesinin tüm vatandaşlarımıza ve İslam alemine merhamet, kardeşlik, huzur ve birliktelik getirmesini gönülden niyaz ediyorum.”

http://www.samsunhaber.tc/MALATYA/oznur-caliktan-berat-kandili-mesaji-h549861.html

Kaynak: Urfagaphaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!