Advert
Advert
Advert

Sertap Erenerden Kürtçe sürprizi

Sertap Erenerden Kürtçe sürprizi
Sertap Erenerden Kürtçe sürprizi

Sertab Erener, Demir Demirkanın kardeşlik projesi Birizde, Dew Dew adlı Kürtçe şarkıyı söyledi. Gecede üç farklı dinin mensuplarından oluşan Medeniyetler Korosunun ilahileri büyük alkış topladı.

Müzisyen Demir Demirkanın Sahnede bir olabiliyorsak, bunu bu toprağın üzerinde de başarabiliriz felsefesiyle Anadolu güneşinin altında yüz yıllardır varolmuş insanları, aynı sahnede bir araya getirdiği Biriz projesi, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonunda önceki gün sanatseverlerle buluştu.

MEDENİYETLER KAROSO SAHNEDE

Habertürkte yer alan habere göre Demirkanın prodüktörlüğünde, etnik bütünleşmenin üç farklı kadın üzerinden anlatıldığı projede üç semavi dinden ve bu dinlere mensup farklı kültürlerden bir araya gelmiş rahipler, rahibeler, imamlar, kuyumcular, öğretmen ve öğrenciler gibi farklı meslek gruplarından oluşan Medeniyetler Korosu, altı farklı dinden ilahiler söyledi. Bunun yanı sıra Sertab Erener, Aynur Doğan ve Ayşenur Kolivar da farklı dillerde şarkılar seslendirdi. Özellikle Sertab ile Aynur Doğanın birlikte seslendirdiği Dew Dew adlı Kürtçe eser büyük ilgiyle dinlendi.

BİRİZ KONSERİNDEN MUHTEŞEM FİNAL

Gecenin sonunda, Demir Demirkan tarafından bu özel proje için yazılan bir eser, sahnedeki tüm sanatçılar tarafından okundu. Müziğe eşlik eden sahne tasarımının da ön plana çıktığı konserde görsel öğeler, konseri bir dinletiden öte bir sahne şovuna dönüştürdü. Müzik, sanat ve iş dünyasının birçok ünlü ismini buluşturan Biriz konseri finalde dakikalarca alkışlandı.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!