Advert
Advert
Advert

SERKA, Japonya'da Serhat illerini tanıttı

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Japonya'nın başkenti Tokyo'da bu yıl ikincisi düzenlenen Turizm Fuarına katılarak Serhat illerinin tarihi ve turistik değerlerini tanıttı.

SERKA, Japonya'da Serhat illerini tanıttı
SERKA, Japonya'da Serhat illerini tanıttı

Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars'ta faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı’nın bölge illerinin tarihi ve turistik değerlerini tanıtmak amacıyla sürdürdüğü çalışmalar yurtdışında da devam ediyor.

Japonya'nın başkenti Tokyo’da bu yıl ikincisi düzenlenen Expo Japan Turizm Fuarı, Tokyo Big Sight alanında düzenlendi.

Teması “Hareket Et, Gör ve Hisset” olarak belirlenen fuara, 141 ülkeden bin 161 organizasyon temsilcisi katılırken fuarda, Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerini SERKA temsil etti.

SERKA uzmanları, Japonca’ya çevrilen bölge illerine ait rota broşürleri, Ani Antik Kenti, İshak Paşa Sarayı, Sarıkamış Kayak Merkezi, Nuh’un Gemisi ile Ağrı Dağı’na ait materyalleri ziyaretçilere dağıttı. Dört gün süren fuarı yaklaşık 175 bin kişi ziyaret etti.

Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç de SERKA standını ziyaret ederek, Ajansın faaliyet yürüttüğü illerle ilgili SERKA uzmanlarından bilgi aldı.Türkiye standını ziyaret eden Japon televizyon kanalları ile gazeteciler de, özellikle Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi’yle ilgili  röportajlar yaptı.

Öte yandan, fuar sonrası bir dizi görüşme gerçekleştiren SERKA uzmanları,  Japonya Ortadoğu İşbirliği Merkezi, Japonya Ekoturizm Topluluğu ile Türkiye'nin Tokyo Ticaret Müşavirliği'ni ziyaret ederek bölge illerinin tarihi ve turistik değerlerini tanıtan birer sunum yaptılar. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu