Advert
Advert
Advert

Seracılarla 2. İstişare Toplantısını

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) BaşkanıE.Sabri Ertekin, sera üreticileriyle 2. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Seracılarla 2. İstişare Toplantısını
Seracılarla 2. İstişare Toplantısını

Geçtiğimiz hafta içerisinde Karaali Sera bölgesini ziyaret eden ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin, bugün de Ali Beyazkuş'un ev sahipliğinde, sera üreticileriyle 2. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nı yaparak URGE Destekleri Yaş Sebze ve Meyve Kümelenme Projesi ile ilgili gerçekleştirilen son çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gerçekleşen toplantıda, ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Arhan, Genel Sekreter Faruk Yaşar, GAP Seracılar Birliği Başkanı Müslüm Yanmaz, Mustafa Görgen, Ali Beyazkuş, Hüseyin İnan, Mehmet Demir ile sera sahibi yatırımcılar hazır bulundu.
Başkan Ertekin, sera üreticilerinin URGE Destekleri Yaş Sebze ve Meyve Kümelenme Projesi ile ilgili  ilgili görüşlerini dinledi. Gerçekleştirilecek kümelenme çalışmalarının ilimize ve bölgemiz ekonomisini sağlayacağı katkılar konusunda detaylı açıklamalarda bulunan Başkan Ertekin "Amacımız ilimiz ve bölge ekonomisine katkı sağlamak ve bu noktada devletimizin verdiği hibe ve destekleri ilimize kazandırmaktır. İlimizde de uygulamaya çalıştığımız kümelenme çalışmaları Avrupa’da yaklaşık 20 yıl önce başladı ve başarılı çalışmalarla tüm dünyaya örnek teşkil ediyor. Allah’a şükür ilimizde çok büyük potansiyel var, biz de bu kümelenme çalışmalarını gerçekleştirelim, hem biz kazanalım hem de ilimiz kazansın” dedi.
Gerçekleştirilen toplantı, sera üreticileriyle kümelenme çalışmaları yapılması konusunda mutabakata varılmasının ardından sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler