Advert
Advert
Advert

Senin için fazla ilaç, onlar için hayat demek

Şanlıurfalılara seslenen Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem; “Senin için fazla ilaç, onlar için hayat demek kampanyası ile Suriyelilere yardım çağrısında bulunuyorum” dedi.

Senin için fazla ilaç, onlar için hayat demek
Senin için fazla ilaç, onlar için hayat demek

Yaklaşık 3 yıldır Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı ülkemize kaçan 900 bin Suriyeli’den yaklaşık 150 bin Suriyeli Şanlıurfa’da yaşıyor.

 

Devlet tarafından vurulan Suriyelilerin hazin kaçışı neticesinde beslenme sıkıntısı ve kötü şartlardan dolayı hastalığa daha çok yakalanıyorlar.

 

Suriyelilere yardım elini uzan Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu bu duruma çözüm bulmak için ilaç kampanyası başlattı. Konuyla ilgili olarak Şanlıurfalılara çağrıda bulunan Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem; “Suriyeli mağdur kardeşlerimize bizden artan ilaçları kampanya ile onlara ulaştırıyoruz. Hem ilaçların çöpe gitmesini önlemek hem de mağdur Suriyelilere yardım elimizi bu şekilde uzatmak istiyoruz. Duyarlı Şanlıurfalı kardeşlerime ilgi ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlaç toplanma merkezleri, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Binası yanında bulunan STK yardım platformu ve Balıklıgöl girişinde bulunan STK yardım platformuna ilaçları teslim edebilirler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
abdullah birisi     2014-06-19 eski bir söz vardır. "Siyaset yapan dini referansları kullanıp kendi çıkar ve menfaatleri için kullanan insanlardan hayır gelmez." bunlar ancak topçu meydanının adını değiştirmekle uğraşırlar. bu zat başkan değil platform sözcüsü o kadar. urfalılar kendi yardımınızı kendi elinizle yapın. birilerinin sizi menfaat ve çıkar kapısı olarak görmesine asla müsaade etmeyin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle