Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Sektörel Ortak Akıl Toplantısı Urfa'da yapıldı

Sektörel Ortak Akıl Toplantısı Urfa'da yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başkanlığında Şanlıurfa GAPTEM toplantı salonunda Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2016 Cumartesi 18:54
Sektörel Ortak Akıl Toplantısı Urfa'da yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’da düzenlenen Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısında terör olaylarına sert bir şekilde tepki gösterdi.

Bölgedeki tarım sektörü temsilcilerine seslenen Bakan Çelik, Şanlıurfa'nın Türkiye’nin tarım ambarıdır olduğunu söyledi.

Şanlıurfa'yı Tarımda Türkiye’nin lokomotif, tarım deposuna dönüştürmek için çabalarken birileri bu süreci baltalamaya çalıştığını söyleyen Çelik; "Birileri bu güzel coğrafyayı, bu bereketli coğrafyayı silah deposuna dönüştürme gayreti içerisinde. Toprağı suyla buluşturalım diye gayret ediyoruz. Bin bir türlü yatırımlarla toprak suyla buluşsun diye mücadele ederken toprağa suyu akıtalım diye uğraşırken bu güzel coğrafyada bu güzel bölgede kardeşkanı akıtmaktan zevk alanlar var. Ve bunların bugünlerde yaptıklarını ibretle izliyorsunuz. Bu kanı bölge halkının geleceği, refahı için akıttıkları yalanı söyleyenler artık bugün deşifre olmuş durumdalar. Maskelerinin düştüğünü hep beraber görüyoruz. Bunlar yalnız bölgenin değil, bölgenin refahını değil, 78 milyonun düşmanıdırlar. Türkiye’nin, kalkınmanın, huzurun ve bereketin düşmanıdırlar” dedi.

 

"MOSKOVA İLE KUCAK KUCAĞALAR"

İsim vermeden HDP’ye de yüklenen Çelik, “Gidin bakın bu millet size 80 milletvekili verdi. Çalışın demokratik yollardan projelerinizi üretin mücadelenizi verin daha da büyüyün, daha da gelişin ve iktidar olun. Projelerinizi gerçekleştirin buna bir engel var mı? Yok, ama siz bu yolu değil, demokratik yolları değil antidemokratik yollarla terör faaliyetleriyle bölge insanına bu güzel coğrafyayı zehir ediyorsunuz. Bölgenin kalınması için gelişmesi için bölgede huzurun tesisi için devletin başında bulunan Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük gayretleri, büyük risk alarak her açıdan risk alarak başatmış olduğu huzur ortamı karşısında saldıracak kimseyi bulamamış ve bu huzur ortamını sağlamaya çalışan sayın cumhurbaşkanımıza saldırıyorsunuz. Türkiye’ye namlu doğrultanlarla kucak kucağa oluyorsunuz Moskova’da onlarla kucak kucağa geliyorsunuz bu nasıl bölgeyi sevk bu nasıl bölgeyi sevmek bu nasıl bölge insanına saygı duymak. Nasıl bu ülkeye saygı duymak, nasıl bu ülkenin insanı olmak. Bu ikiyüzlülüğe kanacak bir tek Selahattin Eyyubi’nin torunun olmadığını ve olmayacağını açık bir şekilde ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

Devletin ve hükümetin kan akmaması için gösterdiği yoğun çabanın en canlı şahitlerinden biri olduğunu söyleyen Çelik, “Devletimiz ve hükümetimiz açık ve net ifade ediyorum kan akmasın diye ne kadar büyük çaba gösterdiğini en canlı şahitlerinden birisiyim. Bunu bütün içtenliğimle söylüyorum. Kılcal damarlarımdan gelen bir haykırışla söylüyorum. Yeter kan akmasın diye hükümetimizin devletimizin nasıl mücadele verdiğini en canlı şahitleriyiz. Ama bu kan akmasın diye verdiğimiz mücadelede dağda bulunanlar, dağda bulunanlar oraları terk edeceklerine rağmen ne bulundukları yerden yurdu terk ettiler ne silahlarını teslim edip ne bir devletin adaletine teslim oldular. Aksine neler yaptıklarını siz ibretle izliyorsunuz. Söz verdikleri halde silahları bırakmayı bırakıp şehirlere nasıl silah depo ettiklerini ve nasıl bu çözüm süreciyle ilgili samimiyetsiz olduklarını bölge halkı net bir şekilde gördü. Türkiye, Dünya net bir şekilde gördü diye buradan ifade etmek istiyorum. Kürt'e huzuru çok görenler yatırımı sabote edenlerdir. Bu bölge insanına huzuru çok görenler yatırımları kalkınmayı bu millete çok görenlerdir. Kan akıtanlar da işte ta kendileridir. Onun için ne hükümete ne güvenlik güçlerimize dil uzatmalarına haklarının olmadığını ve bu iftiralar karşında yapacakları hiçbir şeyin olmadığını iftiralarının içinde boğulacaklarını buradan ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.


Bölgenin tarım sorunlarının tartışıldığı toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com