Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Sektör Temsilcileri Adanada toplanıyor

Sektör Temsilcileri Adanada toplanıyor

Giriş Tarihi: 25 Mart 2010 Perşembe 11:16
Sektör Temsilcileri Adanada toplanıyor

Ulusal Pamuk Konseyi tarafından "Pamukta İstikbal Arayışı" başlığı altında 27 Mart Cumartesi günü saat 09.30'da Hiltonsa Oteli'nde düzenlenecek 1. Ulusal Pamuk Zirvesi'nde dünyada ve Türkiye'de pamuk ve tekstil sektörünün durumu, pamuk üretiminde yaşanan gelişmeler, Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nın pamuk, tekstil ve konfeksiyon sanayindeki yeri, pamuk kooperatiflerinin geleceği, ulusal pamuk politikaları düzenlenecek iki oturumda ele alınacak.
Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nın yanı sıra İzmir, Adana, Antakya, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Ödemiş, Söke Ticaret Borsaları, Akdeniz ve Ege İhracatçı Birlikleri, Progen Firması'nın katkılarıyla düzenlenecek 1. Ulusal Pamuk Zirvesi'nin açılışında Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat Şelli birer konuşma yapacak.
Zirvede açılış konuşmalarının ardından düzenlenecek iki oturumda pamuk çeşitli yönleriyle ele alınacak.
Birinci oturumda Arı Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Doğan, Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği Başkanı Ali Özbuğday, Ege Tekstil İhracatçıları Birliğu Başkanı Sabri Ünlütürk, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Jak Eskinazi, Vadeli İşlem Opsiyon Borsası Genel Müdürü Çetin Ali Dönmez, öğleden sonraki ikinci oturumda da Ege Çiftçiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Tanman, TARİŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Beliğ Azbazdar, Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz, Dış Ticaret Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Ziya Altunyaldız birer konuşma yaparak kendi sektörleri açısından pamuğun durumunu dile getirecek.
Zirve, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ferhat Şelli'nin yapacağı genel değerlendirme konuşmasıyla sona erecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com