Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şehitkâmilli çocukların Kur'an-ı Kerim aşkı

Şehitkâmilli çocukların Kur'an-ı Kerim aşkı

Şehitkamil Belediyesi Şirinevler Sosyal Tesisine gelen öğrenciler Kur'an-ı Kerim öğrenmenin heyecanını yaşıyor.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2015 Perşembe 19:11
Şehitkâmilli çocukların Kur'an-ı Kerim aşkı

Şehitkâmil Belediyesi Şirinevler Sosyal Tesisi Aile Merkezi’ne gelen çocuklar, büyük bir aşkla Kuran-ı Kerim öğrenirken, ilmihal, siyer ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) hayatından kesitler dinleyerek, dini bilgilerde öğreniyor.

Büyük bir aşk ile Kur’an-ı Kerim’i öğreniyoruz

Öğrenciler büyük bir aşkla Kur’an-ı Kerim eğitimi aldıklarını belirterek, bunun yanında Hadis’i Şerifleri öğrendiklerini, ilmihal, siyer ve dini etiğim bilgileri de aldıklarını belirtiyor.

Kurana yeni başlayan çocuklara Elif Ba kitabı, Kur’an’a geçenlere ise Kur’an-ı Kerim hediye edildiği belirtilen kursta, Kur’an-ı Kerim öğrenmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren öğrenciler, “Belediyenin Şirinevler Sosyal Tesisinde açmış olduğu Kur’an-ı Kerim kursuna geliyoruz. Burada hocalarımız, bizlere Kur’an-ı Kerim’i en iyi şekilde öğretmeye çalışıyor. Bizlerde büyük bir aşk ile Kur’an-ı Kerim’i öğreniyoruz. Burada aldığımız eğitimden dolayı çok memnunuz. Anlamadığımız yerler olduğunda hocalarımız bizlere tekrar anlatarak, öğrenmemize yardımcı oluyorlar. Kuran eğitimin yanında hocalarımız tarafından bizlere dini bilgilerde veriliyor. Peygamber efendimizin hayatından kesitler anlatılıyor. Dinimizi en iyi şekilde öğreniyoruz. Hocalarımız çok iyiler, bizlerle yakından ilgileniyorlar. Bizlere bu imkânı sağladıkları için Başkanımıza ve hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Öğrencilerimizden iyi verimler alıyoruz

Şehitkamil Belediyesi Şirinevler Sosyal Tesisi Kur’an-ı Kerim eğitimi veren Ayşenur Memiş ise; “Şirinevler Mahallemizde bulunan çocuklarımıza Kuran eğitimi veriyoruz. Yeni başlayan öğrencilerimiz ve daha önce Kur’an bilen öğrencilerimiz var. Öğrencilerimiz büyük bir aşkla Kuran’ı öğrenmeye gayret gösteriyorlar. Kuran eğitiminin yanı sıra çocuklarımıza dini bilgiler veriyoruz. Hadis’i Şerifleri öğretiyoruz, ilmihal, siyer dersleri veriyoruz, ahlak dersleri öğretiyoruz. Peygamber Efendimizin hayatından kesitler anlatarak, Peygamber Efendimizin hayatını örnek almalarını sağlıyoruz. İslam’ın ve imanın şartlarını öğretiyoruz. Şuan birçok öğrencimiz Kur’an-ı Kerim’e geçmenin mutluluğunu yaşıyor. Daha önce Kur’an bilen fakat tecvit bilmeyen öğrencilerimize de tecvit dersleri verdik. Bunun yanında öğrencilerimize ezberledikleri ayetlerin tefsirlerini yapıyoruz. Öğrencilerimizden iyi verimler alıyoruz” diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com