Advert
Advert
Advert

Şehitkâmil Ormanı'na 25 bin fidan dikildi

Gaziantep'te "Bi dünya yeşil" projesi kapsamında Şehitkâmil Ormanı'na 25 bin 600 fidan dikildi.

Şehitkâmil Ormanı'na 25 bin fidan dikildi
Şehitkâmil Ormanı'na 25 bin fidan dikildi

 Her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlenen “Bi Dünya Yeşil” 9. etap projesiyle, 9. Etap Şehitkâmil Ormanına, 25 bin 600 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Gazikent Bölgesi Burak Mahallesi’nde Şehitkâmil Ormanı’nda düzenlenen fidan dikim törenine, Gaziantep Vali Yardımcısı Beyazıd Bestami Alkan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci, Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, Gaziantep il Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Belediye Meclis üyeleri,  öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Her yıl Mart ve Kasım aylarında bir ağaç kampanyası gerçekleştirmek üzere ‘Bi Dünya Yeşil’ projesini hayata geçirdik. İlk diktiğimiz ağaçlar, 10 santimlik bir fideydi. Allah’a şükür şuan da bir buçuk metre boyuna erişti. Bugün ki gerçekleştireceğimiz fidan dikiminde, 102 bin 600 metrekare alanda, yaklaşık 25 bin 600 fidanı toprakla buluşturuyoruz. Yapmış olduğumuz bu ağaç kampanyalarının tamamını öğrencilerimizle birlikte yapıyoruz. 2 yıl boyunca bu fidanların can suyunu veriyoruz. Bitkiler kendine geldikten sonra artık doğal ortamda, yağmur ve doğal şartlarda büyümesine katkı sunuyoruz. Bizim buradaki hedefimiz, bu ağaçlama alanının daha sonra büyünce bu bölgeye bir mesire alanına dönüşmesini sağlamaktır.”dedi.

‘Bi Dünya Yeşil’ projesini olumlu bulduğunu ifade eden Gaziantep Vali Yardımcısı Beyazıd Bestami Alkan, “Fidan dikmek, ağaç dikmek, hizmetlerin en başında yer alıyor. Çünkü Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) bile bir hadisinde ‘kıyamet gününde bile elinizde bulunan fidanı dikin” diye buyuruyor.”diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri kendi fidanlarını dikti. Fidanı toprakla buluşturan protokol üyeleri can suyu da vererek, diktikleri fidan başında hatıra fotoğrafı çektirdi. Fidan dikmeye gelen öğrenciler ve vatandaşlar da kendi fidanlarını dikerek, fidan dikmenin mutluluğunu yaşadı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik