Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Şehitkamil'de "Mahallemiz Tertemiz" projesi uygulanacak

Şehitkamil'de "Mahallemiz Tertemiz" projesi uygulanacak

Gaziantep'te Şehitkâmil Belediyesi tarafından başlatılan "Mahallemiz Tertemiz" projesi kapsamında oluşturulan Hızır ekipleri, ilçe genelinde 48 mahalleyi baştan aşağı temizleyecek.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 13:35
Şehitkamil'de

 İlk temizlik startını Selahattin Eyyubi Mahallesinde başlatan Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Yapacağımız bu kampanyayla vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza farkındalık oluşturmak istiyoruz.” dedi.

Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde düzenlenen törene, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Şehitkamil Belediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bugün ki başlatacağımız program, ‘Mahallemiz Tertemiz’ projesi adı altında bir kampanya gerçekleştiriyoruz. İlk startını da Selahattin Eyyubi Mahallemizde başlatıyoruz. Temizlik ekiplerimiz normal şartlarda rutin temizliklerini yaparken, bunun yanı sıra Hızır Ekip organizasyonu çerçevesinde olağan üstü kirli olan bölgelerde müdahale ekipleriyle bu temizlikleri gerçekleştiriyordu. Bu yapacağımız çalışmalarla girilen mahallelerin köşe bucak temizliği yapılıp, bununla vatandaşlarımıza farkındalık noktasında yardımcı olmak ve çocuklarımızı eğitmek istiyoruz. Çünkü bu konuda vatandaşımızı ve çocuklarımızı eğitmezsek, bu işi çözme imkânımız olmayacak.” dedi.

48 mahallede bu kampanyayı periyodik olarak sürdüreceklerini belirten Fadıloğlu, “Bu 48 mahallemize yaklaşık 18 günde bir girilebilecek bir uygulama yapmak istiyoruz. Bu yapılan çalışmada en az 15 temizlik görevlisi arkadaşımız ve en az 7 araç ile hizmet vereceğiz. Burada sokak süpürme araçları, çöp araçları, konteynır tamir ekiplerimiz, konteynır yıkama araçlarımız ile birlikte yoğun bir temizlik kampanyası sürdüreceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi biz büyük bir aileyiz ve büyük bir ekibiz. En alt kademesinden en üst kademesine kadar milletimize hizmet etmek adına buradayız. Ben projemizin şimdiden tüm mahallemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Şehitkamil Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Mahallemiz Tertemiz” projesini olumlu bulduklarını dile getiren Mahalle Muhtarları ise, “Şehitkamil Belediyemizin başlatmış olduğu ‘Mahallemiz Tertemiz’ projesini takdirle karşılıyoruz. İlçemiz çok büyük nüfusa sahip olduğu için bu tür yeniliklerin yapılması gerekiyordu. Kurulan Hızır ekibiyle birlikte mahallelerimizin tertemiz olacağına inanıyoruz. İnşallah başlatılan bu kampanyayla birlikte mahalle sakinlerimiz de bilinçlenip, mahallelerini daha temiz bir şekilde tutmalarını sağlayacağına yürekten inanıyoruz.” şeklinde konuştular.

Yapılan konuşmaların ardından, Başkan Rıdvan Fadıloğlu ve protokol üyeleri temizliğin ilk startını verdi. 7 temizlik aracı ve yaklaşık 15 temizlik görevlisi Selahattin Eyyubi Mahallesini baştan aşağı temizlemeye başladı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com