Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Şehit Yakınlarına 2. İş Hakkı

Şehit Yakınlarına 2. İş Hakkı

Şehit Ailelerine verilmesi planlanan 2. iş hakkı şartsız olarak verilmesi TBMM’de kabul edildi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2012 Çarşamba 16:05
Şehit Yakınlarına 2. İş Hakkı


3713 Sayılı Kanun kapsamında şehit olan kamu görevlileri, er ve erbaşlar ile geçici ve gönüllü köy korucularından şehit olan eş veya çocuklardan birisi ile ana, baba veya kardeşlerden birisi olmak üzere toplam 2 kişinin; şehidin eş veya çocuğunun bulunmaması durumunda ana veya babası ile kardeşlerinden birisi olmak üzere toplam iki kişinin, ana veya babanın bu hakkı kullanmaması durumunda ise diğer kardeşin 2.iş hakkını kullanması kanunlaştı.

konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Şanlıurfa Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz: "3713 Sayılı Kanun kapsamındaki olaylar sebebiyle hayatını kaybedenlerin ya da malul olanların yakınlarına istihdam sağlanmasıyla ilgili hususların yeniden düzenlenmesi amaçlanmış, şehidin kardeşleri ile şehidin eşi veya çocukları arasında olabilecek huzursuzluk ve mağduriyetlerin giderilmesi öngörülmüş bu çerçevede şehidin evli veya bekâr olması durumları ayrıca düzenlenerek istihdam edilecek kişi sayısının artırılması amaçlanmıştır.

Ayrıca görevleri sona ermiş olsa bile yaptıkları kamu görevleri nedeniyle uğradıkları saldırı sonucu şehit veya malul olanlar da bu kapsama alınmıştır.

Emeği geçen başta Başbakanımız ve Bakanımız Fatma Şahin'e herkese Sonsuz teşekürler

Bütün Şehit ailelerimize hayırlı osun İnşallah sorunlarımız'ın hepsinin çözüleceğine inanıyoruz.." dedi.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com