Advert
Advert
Advert

Şehit Polisler Uğurlandı

Şanlıurfa Ceylanpınar İlçesinde Dün gece Şehit edilen Polis memurları Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Bahçesinde Düzenlenen Cenaze töreniyle memleketlerine uğurlandılar

Şehit Polisler Uğurlandı
Şehit Polisler Uğurlandı

Şanlıurfa Ceylanpınar İlçesinde dün gece alleri bağlı bir şekilde enselerinden sıkılan kurşunlarla şehit edilen Polis memurları için bugün saat 10:00'da Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Bahçesinde Düzenlenen Cenaze töreniyle memleketlerine uğurlandılar.

Şehit polis memuru Feyyaz Yumuşak'ın cenazesinin toprağa verilmek üzere memleketi Niğde'ye, Okan Acar'ın cenazesinin de Kırşehir'e gönderildi.

Cenaze törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Nurettin Nebatti, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, AK Parti il başkanı, Emniyet ve askeri yetkililer katıldılar.

Törende konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; "Bugün ebedi hayata yolladığımız polis memurlarımıza Allah'tan ramet diliyorum. Onlar şehitlik mertebesine ulaştılar. Ailelerine ve milletimize sabırlar diliyor, terörü bir kez daha lanetliyorum." dedi.

PINARBAŞI'NIN SÖZLERE TÖRENE DAMGA VURDU


Ceylanpınar'daki evlerinde PKK'nın alçak saldırısıyla öldürülen iki polis için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlenen Törende konuşan Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, devletin kılcal damarlarına kadar giren yapının PKK ile işbirliği yaptığını söyledi.


"TEŞKİLATIMIZIN KILCALLARINA GİREN ÖRGÜTLE KOL KOLA..."

Suruç Patlamasından sonra şehit edilen iki polis memurunun şahadetini 2 Temmuz 1993 tarihinde Madımakm Oteli’nde katledilenlerin intikamını almak için 3 gün sonra Başbağlar Köyü’ndeki masum insanları hunharca katledilmesi olayına benzeten Pınarbaşı, Paralel yapıya atıfta bulunarak: "Maalesef son yıllarda kanla beslenen ancak barış ve kardeşlik sözünü dillerinde düşürmeyen bu odaklar, devletimizin tüm kurumlarına ve teşkilatımızın kılcallarına giren örgütle kol kola girerek ihanet sarmalını genişletmişlerdir. Bu örgütün teşkilatımızın içine sızdırdığı uzantıları kullanarak istihbarat faaliyetleri zafiyete uğratılmaya çalışılmıştır. İlimizin plaka tanıma sistemi abilerinden aldığı talimatla kapatılarak asayiş ve terör olayları tırmandırılmaya çalışılmıştır" ifadelerini kullandı.

Polis memurları Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Bahçesinde Düzenlenen resmi törenden sonra cenazeler eskort eşliğinde memleketlerine uğurlandılar...

Haber: M. Guli Aslan www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu