Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şehit Askerler Yoklaması Urfa'da Yapıldı

Şehit Askerler Yoklaması Urfa'da Yapıldı

Hakkari ve Bitlis'te terör saldırılarının ardından Şanlıurfa'da teröre lanet yürüyüşü düzenlendi. Grup, Şehit olan askerlerin isimleri okunduğu sırada hep bir ağızdan “Burada” cevabı verdi.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2011 Perşembe 23:14
Şehit Askerler Yoklaması Urfa'da Yapıldı
Hakkari ve Bitlis’de PKK tarafından yapılan saldırı sonucu 24 asker ve 5 polisin haince şehit edilmesi ve bu olaylarca bir çok sivilin de hayatını kaybetmesi Şanlıurfa'da kınandı.
Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da bir çok sivil toplum örgütünce kınanmasından sonra bir sosyal paylaşım sitesinde Şanlıurfa’da akşam Ali Şelli Parkında toplanılarak bayrak yürüyüşü yapılması yönünde gençler anlaştı. Sosyal Paylaşım sitesinde "Türk Bayrağını al gel ecdadına sahip çık" sloganı ile bayrak yürüyüşünün yapılacağı belirtildi. Şanlıurfa’da parti bayrağı olmadan Başta gaziler olmak üzere gençler ve öğrenciler Ali Şelli Parkında toplandı.
Grup, Şehit olan askerlerin isimleri okunduğu sırada hep bir ağızdan “Burda” cevabı verdi. Grup, daha sonra dev Türk Bayrağı açarak, yürüyüşe geçti. Tüm Şanlıurfalıların destek verdiği yürüyüşte, teröre lanet okunurken, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganı atıldı.
Grup daha sonra eski Valilik önünde bulunan Atatürk antına gelerek, Bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Grup yapılan basın açıklamasının ardından sessiz bir şekilde dağıldı.
GAPHA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com