Advert
Advert
Advert

Şehit ailelerinden yalan habere isyan

Müftülük ve Diyanet vakfı tarafından iftar verilen Şehit Aileleri ile ilgili bir sitede çıkan yalan habere Başkan Mehmet Yavuz isyan ederek; “İftar eziyeti adlı haber tüm şehit ve gazi yakınların üzmüştür” dedi.

Şehit ailelerinden yalan habere isyan
Şehit ailelerinden yalan habere isyan

Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Mehmet Yavuz; “Şehit yakınlarına iftar eziyeti adlı haberde güya bazı şehit yakınlar yağmur altına açık alanda kaldığını ve Şehit yakınlarıyla kimse ilgilenmediği iddia edilmiştir. Bu tür yalan haberler bizi derinden yaralamıştır. Bizden özür dilesinler” dedi.

 

İşte Başkan Yavuz’un o açıklaması; “31.07.2012 Tarihinde Şanlıurfa il Müftülüğü ve Diyanet vakfı Şanlıurfa il temsilciliği tarafından Şanlıurfa’daki Şehit ve Gazi yakınlarına iftar yemeği verildi bu iftar yemeğinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

İftar Programında Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl jandarma Alay Komutanımız Albay Emin Dursun, Şanlıurfa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu’da katılmıştı.

 

Ancak 01.08.2012 tarihinde … sitesinde yayınlanan Şehit yakınlarına iftar eziyeti adlı haberde güya bazı şehit yakınlar yağmur altına açık alanda kaldığını ve Şehit yakınlarıyla kimse ilgilenmediği iddia edilmiştir. Ancak Şehit Aileler Dernek Başkanı Olarak başta İl müftümüz ve diğer yetkililer bütün şehit yakınlarını kapıda karşıladılar. İl müftümüz bütün masaları tek tek dolaşıp şehit ve gazi yakınlarıyla sohbet etmiştir. Hiç bir şehit yakını dışarıda açık alana ayakta ve yağmurun altında kalmamıştır. Dışarıda olan şahıslar sadece görevli ve aşçılardır, bu haberi yayınlayan haber sitenin Şanlıurfa il müftülüğünden ve Diyanet Vakfı il temsilciliğinden Özür dileyip haber düzeltmelerini istiyoruz bu haber tüm şehit ve gazi yakınların üzmüştür” dedi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu