Reklamı Geç
Advert
Advert

Şehit ailelerinden mahkemenin tutumuna tepki

​Yasin Börü ve arkadaşlarının katillerinin yargılandığı dava duruşmasında müşteki ve mağdurların tüm talepleri mahkeme heyeti tarafından reddedilmesine tepki gösteren mağdur aileler, isteklerinin adil bir yargılanma olduğunu söylediler.

Şehit ailelerinden mahkemenin tutumuna tepki
Şehit ailelerinden mahkemenin tutumuna tepki

HDP’nin sokağa çıkma çağrısıyla başlayan 6-7 Ekim saldırılarında PKK’liler tarafından katledilen Yasin Börü, Riyat Güneş, Hasan Gökgöz ve Ahmet Hüseyin Dakak'ın katillerinin yargılandığı davanın ikinci duruşması Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Müşteki ve mağdurların avukatları, ilk duruşmada yargılanmanın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için “Geniş salon” talebi başta olmak üzere tüm talepleri mahkeme heyeti tarafından reddedildi. Talebin reddedilmesine tepki gösteren mağdur aileler isteklerinin adil bir yargılanma olduğunu söylediler.

Mahkeme heyetinin tutumunu eleştiren Hasan Gökgöz’ün babası Mehmet Gökgöz, oğlu Hasan Gökgöz ve arkadaşlarına yapılanları göz önünde bulundurularak yargılamanın yapılmasını istedi. Mahkeme heyetini protesto ettiğini açıklayan Baba Gökgöz, “Mahkeme heyetini Allah’a havale ediyorum. Yarım mahşer gününde onların boğazını tutacağım.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na seslenen baba Gökgöz, “Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan her gün Yasin ve arkadaşlarının adını meydanlarda anıyor. Madem bu kadar samimisiniz, madem içiniz yanıyor, o halde gelin bu davaya sahip çıkın. Gelin ve bizler ne haldeyiz görün. 6-7 Ekim katliamının azmettiricileri olan HDP’liler mecliste ayak ayaküstüne atıp keyiflerine bakıyor. Sizden isteğimiz; katilleri yakalayın, katilleri! Azmettiricileri yakalayın. Biz böyle bir adaleti kabul etmiyoruz.” diye konuştu.

Hüseyin Dakak’ın babası Özdekin Dakak ise azmettiricilerin de yakalanıp gerekli cezaya çarptırılmasını istedi.

Duruşmanın küçük bir salonda yapılmasına tepki gösteren Yasin Börü’nün babası Fikri Börü de mahkeme heyetinin, yargılama yaparken Yasin’in parçalanan bedenini akıllarına getirip öyle bir yargılama yapmalarını istedi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı