Advert
Advert
Advert

ŞEHİR VE KÖY OKULUNUN KARDEŞLİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan ve sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Abdulkadir Göncü Anadolu Lisesi merkeze bağlı ve 90 km uzaklıktaki Yukarı Yazıcı İlkokulu ve Demirkapı İlkokullarını kardeş okul seçtiler.

ŞEHİR VE KÖY OKULUNUN KARDEŞLİĞİ
ŞEHİR VE KÖY OKULUNUN KARDEŞLİĞİ


Abdulkadir Göncü Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerinin kendi aralarında toplamış oldukları 5 bin liraya karşılık almış oldukları Giyim ve Kırtasiyeden oluşun yardım paketlerini kendi elleriyle vermenin mutluğunu yaşadılar.

Burada bir açıklama yapan Abdulkadir Göncü Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet AKBIYIK, “öğrencilerde kardeşlik, yardımlaşma ve paylaşma duygularını geliştirmek için bu tür çalışmalara yer verdik. Küçük gibi gözüken fakat mahiyeti maddiyatla ölçülemeyecek kadar büyük olan bu kaynaşma hareketini öğretmen arkadaşlarla ve öğrencilerimizlerle başlattık. Bundan sonra da böyle örnek olacak, Yeni neslin duyarlılığını arttıracak davranışlara devam edeceğiz. Diyerek hediyelerin takdim edildiği okulları ziyareti esnasında sözlerine şöyle devam etti:

“Kardeş Okul Projesi” kapsamında azda olsa zedelenen kardeşlik ilişkisini güçlendirmek için böyle bir etkinliği uygun bulduk. Biz buraya hediyeleşmeye geldik. Kardeşlerimizin okuluna misafir olduk. Açıkçası o kadar muazzam bir misafirperverlik anlayışı var ki bu bizleri çok etkiledi. Ben buradan bu yardım kampanyasında emeği geçen velilerimize ve öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi

Konuşmaların ardından Yukarı Yazıcı İlkokulu ve Demirkapı İlkokulunu, Abdulkadir Göncü Anadolu Lisesi öğrencileri birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle