Advert
Advert
Advert

Şehir Tiyatrosu Perdeyi Açıyor

Başkan Celalettin Güvenç’in destekleriyle bu sezon oyuncu kadrosunu zenginleştiren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sezon öncesi son hazırlıklarını tamamladı.

Şehir Tiyatrosu Perdeyi Açıyor
Şehir Tiyatrosu Perdeyi Açıyor


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Komşu Köyün Delisi” ve “Ayının Fendi Avcıyı Yendi” adlı oyunlarla 1 Kasım 2014 Cumartesi Günü seyircisiyle buluşuyor.

Batıkent Mahallesi (TOKİ) Çok Amaçlı Konferans Salonunda çalışmalarını Genel Sanat Yönetmeni Abdulkadir Kırıcı yönetmenliğinde tiyatrocular yeni sezonda birbirinden güzel oyunları sahnelemeye hazırlanıyor.

Ramazan Ayı boyunca “Mahallede Şenlik Var” adlı tiyatro oyununu sahneleyen ve Urfalılara eğlenceli vakit geçiren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Şair Nabi Konferans Salonu’nda 1 Kasım Cumartesi Günü Saat 13.00 öncesinde çocuklara, saat 19.00’da ise yetişkinlere yönelik oyun sahnelenecektir.

Yetişkinlere yönelik 20 Aralık 2014 tarihine kadar her hafta sonu Cumartesi günü aynı oyunu sahneleyecek olan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 27 Aralık’ta yepyeni bir oyunla yine tiyatro severle ile buluşacak.

Kaan Erkam’ın yazdığı A.Kadir Kırıcı’nın yöneteceği “Komiser Cinayettin” adlı oyun 27 Aralık 2014 -14 Şubat 2015 tarihleri arasında her hafta sonu Cumartesi günleri saat 19’da Şair Nabi’de sahnelenecek.

21 Şubat 2015 tarihinde ise “Komiser Cinayettin”in yerini “Yunus Emre” adlı tiyatro oyunu alacak. N.Fazil Kısakürek’in yazdığı yine A.Kadir Kırıcı’nın yöneteceği oyun da 21 Şubat ile 04 Nisan 2014 tarihleri arasında sahnelenecek.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Muharrem Buhara’nın yazdığı M.Ali Şekeroğlu’nun yöneteceği “Canlanan Masallar” adlı oyunla 21 Şubat 2015 tarihinde çocukların karşısına çıkacak. Bu yeni oyunda 30 Mayıs 2015 tarihine kadar gösterimde olacak.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 18 Nisan-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında Mustafa Acar’ın yazdığı A.Kadir Kırıcı’nın yöneteceği “Urfa Oyunlarından Bir Demet” adlı tiyatro oyununu sahneleyecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle