Advert
Advert
Advert

Osmanbey Kampüsünde Yaşam Merkezi Faaliyete Geçti

Şehir merkezinden uzak olduğu için alışveriş konusunda sıkıntı çekilen Harran Üniversitesinde Osmanbey Kampüsünde öğrenciler ve öğretim görevlileri için yaşam merkezleri oluşturuldu.

Osmanbey Kampüsünde Yaşam Merkezi Faaliyete Geçti
Osmanbey Kampüsünde Yaşam Merkezi Faaliyete GeçtiHarran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın’ın talimatıyla kısa bir süre önce ihale yoluyla 15 dükkanın sahiplerini bulmasının ardından ihaleyi alan firmalar Osmanbey kampüsünde bulunan yaşam merkezinde faaliyete başladılar. Okulların açılmasına kısa bir süre kalmasıyla, içerisinde Market, Fast Food, unlu mamüller, market ve berber gibi esnafın bulunduğu yaşam merkezinin açılması hem öğrenciler için hemde Osmanbey’e taşınan Tıp Fakültesi Hastanesine gelen hasta yakınları için alışveriş mekanı oldu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Harran Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Müslüm Açıkel, bu yaşam merkezi ile amaçlarının şehir merkezinden uzakta Osmanbey Yerleşkesinde kalmak zorunda olan öğrenciler, hasta yakınları ve osmanbeyde bulunan ailelerin günlük ihtiyaçlarını gidermek olduğunu söyledi.

Osmanbey’de yeni açılan yaşam merkezinin hala bazı eksikleri olmakla beraber faaliyete başladığını söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Açıkel; “En kısa zamanda var olan eksikleri gidererek güzel bir yaşam alanı oluşturacağız. Bu bölgede faaliyete başlayan esnafımızın bilinmesi için tabela çalışmaları gibi hizmetleri yapıyoruz. Özellikle hastaneye giden hasta yakınlarımızında faydalanabileceği bu merkez, Öğrencilere, orada yaşayan ailelere ve tüm hasta yakınlarına hitap edecek” diye konuştu.

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü öğrenciler öğretim görevliler yaşam merkezleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı