Advert
Advert
Advert

Şehir içi ulaşımda teleferik dönemi

Ulaşımda Uludağ'ın yamaç bölgelerine Bursaray Kültürpark İstasyonu-Pınarbaşı-Kuştepe-Yiğitali teleferik hattının 2015 yılı içerisinde hizmete gireceği bildirildi.

Şehir içi ulaşımda teleferik dönemi
Şehir içi ulaşımda teleferik dönemi

 Uludağ’ın güney yamaçlarında yer alan mahallelerin ulaşım sıkıntısını teleferik ağıyla giderilecek.

BursaRay Kültürpark İstasyonu’ndan Pınarbaşına, oradan da Kuştepe’ye teleferik ağı kurmak için tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Kuştepe’den de 3 bölgeye, Alacahırka, Yiğitali ve İvazpaşa’ya bağlantı sağlayacağız. Böylelikle dar sokaklara sahip bu mahallelerde oturanlar, şehir merkezine havadan rahatlıkla gidip gelebilecekler. Bursalılar da aynı hattı kullanarak Uludağ’ın 600-700 metre yüksekliğindeki eşsiz yaylalarını keşfedebilecek” dedi.

Başkan Altepe, ulaşımda Uludağ’ın yamaç bölgelerine derin nefes aldıracak BursaRay Kültürpark İstasyonu-Pınarbaşı-Kuştepe-Yiğitali Teleferik Hattı’nın 2015 yılı içerisinde hizmete gireceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy ile birlikte hazırlanan projeyi inceleyen Başkan Altepe, hazırlıkların Büyükşehirin ulaşım şirketi BURULAŞ kanalıyla sürdüğünü ve 2015 yılı içerisinde başlayacakları yatırımı yine aynı yılda tamamlayacaklarını bildirdi.

Yapılacak çalışmayla Kuştepe ve Pınarbaşı bölgelerinin teleferik ağıyla Kültürpark’a ve ardından da Kültürpark İstasyonu’na bağlanacağını belirten Başkan Altepe, Kuştepe’den de dağ eteklerinde yer alan Alacahırka, Yiğitali ve İvazpaşa bölgelerine seferlerin düzenleneceğini ifade etti.

Bursalılar, yaylaları keşfedecek

Altepe, hizmete alınan teleferik hattıyla sadece trafik yoğunluğunun azaltılmayacağını, aynı zamanda bu hattı kullanan Bursalıların Uludağ’ın 600-700 metre yüksekliğe sahip bakir yaylalarını kullanabileceğini ifade etti. (Zeki Aras –İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı