Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şehir içi ulaşımda teleferik dönemi

Şehir içi ulaşımda teleferik dönemi

Ulaşımda Uludağ'ın yamaç bölgelerine Bursaray Kültürpark İstasyonu-Pınarbaşı-Kuştepe-Yiğitali teleferik hattının 2015 yılı içerisinde hizmete gireceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2014 Perşembe 18:48
Şehir içi ulaşımda teleferik dönemi

 Uludağ’ın güney yamaçlarında yer alan mahallelerin ulaşım sıkıntısını teleferik ağıyla giderilecek.

BursaRay Kültürpark İstasyonu’ndan Pınarbaşına, oradan da Kuştepe’ye teleferik ağı kurmak için tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Kuştepe’den de 3 bölgeye, Alacahırka, Yiğitali ve İvazpaşa’ya bağlantı sağlayacağız. Böylelikle dar sokaklara sahip bu mahallelerde oturanlar, şehir merkezine havadan rahatlıkla gidip gelebilecekler. Bursalılar da aynı hattı kullanarak Uludağ’ın 600-700 metre yüksekliğindeki eşsiz yaylalarını keşfedebilecek” dedi.

Başkan Altepe, ulaşımda Uludağ’ın yamaç bölgelerine derin nefes aldıracak BursaRay Kültürpark İstasyonu-Pınarbaşı-Kuştepe-Yiğitali Teleferik Hattı’nın 2015 yılı içerisinde hizmete gireceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy ile birlikte hazırlanan projeyi inceleyen Başkan Altepe, hazırlıkların Büyükşehirin ulaşım şirketi BURULAŞ kanalıyla sürdüğünü ve 2015 yılı içerisinde başlayacakları yatırımı yine aynı yılda tamamlayacaklarını bildirdi.

Yapılacak çalışmayla Kuştepe ve Pınarbaşı bölgelerinin teleferik ağıyla Kültürpark’a ve ardından da Kültürpark İstasyonu’na bağlanacağını belirten Başkan Altepe, Kuştepe’den de dağ eteklerinde yer alan Alacahırka, Yiğitali ve İvazpaşa bölgelerine seferlerin düzenleneceğini ifade etti.

Bursalılar, yaylaları keşfedecek

Altepe, hizmete alınan teleferik hattıyla sadece trafik yoğunluğunun azaltılmayacağını, aynı zamanda bu hattı kullanan Bursalıların Uludağ’ın 600-700 metre yüksekliğe sahip bakir yaylalarını kullanabileceğini ifade etti. (Zeki Aras –İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com